AMYWNTERCar P21w Led Canbus Декодер Автомобил-стил, Магла Пак Singal Оптоварување Отпорник За Поправат Брзо Хипер Флеш Сигнал Топла Продажба
Новак - 10 %

AMYWNTERCar P21w Led Canbus Декодер Автомобил-стил, Магла Пак Singal Оптоварување Отпорник За Поправат Брзо Хипер Флеш Сигнал

Достапно за нарачка
DEN 230.40
DEN 207.00
Достапност:

amywnter
Карактеристики :
Може да се користи со возило се претвори сигнал светлина ДОВЕДЕ конверзија
Решавање на хипер флеш или без трепкање на сврти сигнал
Секој LED сијалица инсталацијата бара еден отпорник поврзани во parellel
Поправи blinker флеш грешка, хипер или грешка трепка на LED пак сигнал, паркинг / возење работи светлина или табличка светлина
Таа работи како предупредување canceller, декодер, capacitor, или blinker брза Флеш Еквилајзер за LED сијалица како што се 1156, 1157, 3156, 3157, 7440, 7443 или сл.
Спецификации :
Материјал : Алуминиумски
Количина : 2 парчиња
Препорачуваме :
P21 W -P21/5 W LED Сијалица- инсталација 10 W 39 OHM или 25 W 25 OHM
T10 LED Сијалица- инсталација 3 W 100 OHM
LED светлата - инсталација 50 W 6 OHM

За производот

боја:
25W 12OHM, 50W 6OHM, 10W 39OHM, 25W 25OHM
Основни материјал:
Конзервирани Wird
Напон(V):
12
Бренд Име:
AMYWNTER
Електрична Струја(A):
2
Жица Материјали:
XLPE/XL-ПВЦ
Моќност(KW):
50
автомобил-стил:
led автомобил светлина
автомобил автомобил додатоци:
acessorio став carro
автомобил-детектор:
led 2016 година
автомобил светлина Жица:
Авто Замена На Делови

Избор на клиент