Индустриски Компјутер со Intel i3 3217u Gigabit Ethernet 6 USB 2G RAM меморија 8G SSD WIN7 WIN8 LINUX NAS слободен диск 7 24 часа

Индустриски Компјутер со Intel i3 3217u Gigabit Ethernet 6 USB 2G RAM меморија 8G SSD WIN7 WIN8 LINUX NAS слободен диск 7 24

Достапно за нарачка
DEN 10944.00
Достапност:


Карактеристики
♦ Intel I3 3217u серија процесор
♦ ПИ легура шасија, компактна структура, флексибилни инсталација
♦ Поддржува WIFI и 3 G за проширување на мрежата,обезбедува 1*слотот за SIM картичката
♦ 1x VGA/1x HDMI
♦ 1*8111 E Gigabit Ethernet порта ,поддржува Разбуди На LAN
♦ Богата I/O : 1x моќност ,1x VGA, 1x Lan, 1x Aduio,6x USB,1x прекинувач
Конфигуриран
RAM МЕМОРИЈА : 2 GB
Диск Капацитет : 8 GB SSD
Параметри
Шасија
Боја
Светло сребрена црна
Големина
197mm*197mm*32-милиметри (L*W*H)
Структура
Вентилатор за ладење структура
Материјал
поцинкуван челичен лим
Матичната плоча
Модел Бр.
ITX-M100_I3
Процесор
Intel 22 NM I3 3217 U dual-core 1.8 GHz TDP 17 W
Графика
Intel®HD Graphics
Меморија
1* ПА DDRIII 1333/1066 MHz, Макс. До 8 GB
Складирање
2.5'HDD
N/A
СП
N/A
SSD
8 G/16 G/32 G/64 G/128 G
Систем Во Функција
Ethernet
1* LAN (РТЛ 8111 E)
USB
6* USB2.0
Сериски Порт
1* COM
Екранот
1* VGA
Аудио
1* МИКРОФОН,1*Line-out
Проширување Интерфејс
2* MINIPCIE (еден е MSATA,другиот е WIFI интерфејс)
Индикатор
N/A
Систем За Контрола На
Прекинувач
Безжичната
2* WIFI/3 G SMA антенски (изборен)
Моќност
Моќност
12 V/5 A адаптер
Сигурност
Инсталација
Десктоп или ѕид-монтирани
Оперативен Т
-10°C~60°C
Складирање Т
-20°C~70°C
Релативната влажност
5%-95%, нема кондензирање
Вибрации
0.5 g rms/5-500 HZ/случаен/оперативни
Нарачка Информации
Нема.
Модел БР.
Процесор
Плоча
Меморија
Складирање
LAN
USB
Пред Аудио
WIFI
Адаптер
Оперативен СИСТЕМ
1
HY0192 C
1037 U/1.80 GHz
M19-N2
Никој
Никој
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
2
HY0103 C
1037 U/1.80 GHz
M19-N2
2 G
32 G
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
3
HY0180 C
3217 U/1.80 GHz
M100_I3
2 G
32 G
1*RTL8111 E
4
N/A
N/A
12 V/5 A
XP
4
HY0190 C
J1800/2.41 GHz
M50_N18
2 G
32 G
1*RTL8111 F
4
N/A
N/A
12 V/3А
WIN7
5
HY1190 C
J1900/2.00 GHz
M50-NC
2 G
32 G
1*RTL8111 F
4
N/A
N/A
12 V/3А
WIN7

За производот

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Производи Статус:
Акции
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Главниот Фреквенција:
1.8 Ghz
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Тип:
Мини Десктоп
Број На Модел На:
HTPC32
Процесор Модел:
Intel I3 3217U

Избор на клиент