6. Виолетова Боја Б Забелешка Круната Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring

6. Виолетова Боја Б Забелешка Круната Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring

Достапно за нарачка
DEN 2544.00
Достапност:

Така еден сет производ е многу лесно за нас. Отстранување алатката по пеење на rim ќе им овозможи на сад да продолжи resonating и да се овозможи звукот да полека почнуваат да се намалуваат во обем. Се избегнат играјќи кварцен кристал пеење чаши во рок од 12 инчи на едни со други како нивната интензивна вибрации или хармонично призвук може да доведе до поразителен или кршење.Праксата е најдобар начин да се научи контролата на ѕвонење и јачина, со континуирана практика мајсторство во текот на соодветна техника на игра ќе стане природен. Нивните Зен-извајани изгледа се исцелување и нивните Јин/Јанг квалитети ѕвездени.
Тоа е најдобро за чување и транспорт на Кварцен кристал пеење чаши во сметководствената случај што одговара на сад удобно. Ние претпазливост против подигање на сад нагоре или извршување на сад од страна на неговиот rim како повторно ова го става вирус на сад, кои потенцијално би можеле да го оштети. Одржувањето високи количини и максималните вибрации е штетна за сите кристалните чаши. Високо тактилни и светлина-исполнет Класичен Матирано чинии се совршени entrainment алатки за големи групи, медитација и внатрешна и надворешна исцелување и градина простори. Ако се направи постојано кристално сад може да се затегнати и микроскопски пукнатини може да биде создадена во кварц кои може да предизвикаат пеење сад за подоцна да пропадне. Алатката треба да бидат во благ агол да надвор од сад и внимание треба да се направи за да се задржи постојана дури и притисок. Ефектите на играње Класичната Матирано Чаши во дом, канцеларија или во голема група со прилагодување може да биде повеќе заземјување и да помогне да се промовира стабилен, мирен енергија.
Shippment
а) погоре, очекувано време на испорака е само за референца,ако не може да се добие парцела/производ на време,pls се чувствуваат слободни да ги споделите со мене знаете,ние ќе се обидеме потрудиме за вас
б) Увозните давачки,даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени во цените,Купувачите треба да ги сноси сите rceponsibility за сите дополнителни трошоци направени. Класичен Матирано чинии се носат Земјата енергија.
ако сте од бразил,чиле,аргентина,ве молам дозволете ми да знам вашата РУТИНА Бр. Ние ви препорачуваме играње без Кварцен кристал пеење чаши во близина на лица главата, лицето или уши за да се избегне слушно оштетување, судири или други несреќи.7pcs како еден сет или 8pcs како еден сет, или 12pcs или 13pcs како еден сет, постои 36pcs како еден сет, премногу
Примена :
Функција на Секоја Чакра :
Како да се игра
1. Природна светлина го подобрува сад енергии и Фенг Шуи жалба.
Повратни информации
Задоволството на клиентите е многу важно за нас!
Ако сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме да ја напуштат повратни информации!
Ако не сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации. Примена дури и притисок, полека водич алатка околу надворешната страна на rim, го држите цврсто како вибрации почнува да се изгради и саканиот волумен е постигнат. Ако ја алатката се чувствува како да е бие надвор од рамката на сад, ако rim станува blur, ако непријатни звуци се случи, или ако звукот е навлажнета во текот на играње тоа покажува overage или еднаков притисок. Ова овозможува непречено тонски транзиции кога се користи повеќе чаши.
Забелешка : за Да се многу contries(Европа и Јужна Америка, и така натаму),можеби Даночната ќе се случи,купувачот ќе ги сноси трошоците,ве молиме да се консултирате локалните обичаи со цел да избегнете непријатна работа.

За производот

Бренд Име:
SINGINGBOWL
Тежина (КГ):
1.75
Број На Модел На:
кристал пеење на сад

Избор на клиент