FUWAYDA SONY CCD HD Автомобил Rear View Camera Со огледало Следење На VVW ГОЛФ PASSAT TOURAN CADDY ВРВЕН /T5 ТРАНСПОРТЕРОТ/MULTIVAN T5
Новак - 21 %

FUWAYDA SONY CCD HD Автомобил Rear View Camera Со огледало Следење На VVW ГОЛФ PASSAT TOURAN CADDY ВРВЕН /T5 ТРАНСПОРТЕРОТ/MULTIVAN

Достапно за нарачка
DEN 2400.00
DEN 1896.00
Достапност:

3" CCD Автомобил Следи 1x Надгледување на Моќта Кабел 1x sony CCD Камера 1x Камера Моќ Кабел 1x 5 m РКА Кабел
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.0 Vp-p,75Ω Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 V Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.
Гаранција &Одржување :
Ние обезбедуваме 1 месец замена и 12 месеци за одржување гаранции.Aspect Ratio : 16 : 9 слика 3. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.
Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( )
SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : "ФОЛКСВАГЕН" Caddy 2003-2014 "ФОЛКСВАГЕН" Jetta/Sagitar 2005-2010 "ФОЛКСВАГЕН" Passat 3Б 2001-2002 "ФОЛКСВАГЕН" Passat 3 C 2003-2005 "ФОЛКСВАГЕН" Голф Плус 2005-2007 "ФОЛКСВАГЕН" Touran 2003-2010 "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2003-2014 "Шкода" Врвен 2002-2008
SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и CCD
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу :
Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат.
Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати адреса и напишете "подарок" за испорака детали лист.Резолуција : 420 x R.
Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.префрлување функција стојат 10. Предмети може да биде заменет во текот на првиот месец или одржува на првата година.Напојување : DC 12 V-24 V 7. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.3 инчи (дијагоналната должина) 2.
Слика сензори : 1/4" Боја на SONY CCD Чип Слика сензори : 1/4" Боја на SONY CCD Чип ТВ Систем : NTSC (PAL верзија треба да се бара) Минимум осветлување.
***** Купувачи се само одговорни за враќање такси превозот за гаранција предмети. Ве молиме да го користите редовно поштенска услуга и ни ги испратите на следење на број. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.(Во повеќето случаи, купувачот само ќе треба да го вратите проблем компоненти отколку на целиот пакет. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.Влез : 2 начини видео влезови 4.Големина на екранот : 4. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 728x512 Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines) Видео Излез : 1. Ве молиме љубезно ве молиме да бидете сигурни дека нашиот производ е големина е ист со вашиот автомобил' s табличка светлина, бидејќи таму може да има мала разлика, дури и за ист стил автомобил, но во друга земја.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина.Систем : PAL & NTSC авто-префрлување 5.Sunshade дизајн околу 9.
Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла.
Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа.Компактен дизајн 8.
На примање содржини, ние ќе рефундирање на дека веднаш.

За производот

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Жица или Безжично:
Жица
Материјал Тип:
ABS
Сензор Број:
1
Објектот Тежина:
550kg
Екранот:
LCD
Бренд Име:
FUWAYDA
Специјални Функции:
//
Автомобил Производител:
BMW, Фолксваген
Паркинг Видот На Помош:
rear view camera

Избор на клиент