НОВИ 16700 MA70C VZ20D 0445010136 Вбризгување на Гориво Пумпа за NISSAN Y61 Патрола Караван,Cabstar,ZD30 3.0 CRD L мотор
Новак - 11 %

НОВИ 16700 MA70C VZ20D 0445010136 Вбризгување на Гориво Пумпа за NISSAN Y61 Патрола Караван,Cabstar,ZD30 3.0 CRD L мотор

Достапно за нарачка
DEN 35952.00
DEN 31997.00
Достапност:


Висок притисок на Дизел системи за Вбризгување на Гориво Пумпа 16700-MA70 C 0445010136 за Y61
Патрола Караван,Cabstar ZD30 3.0 L
-
Гориво Пумпа Injection Specifications
-
ОЕМ БР. : 16700-MA70 A,16700-MA70 B,16700-MA70 C,16700-VZ20 D
Дел NO. : 044-501-0136,044-501-0195
Дел состојба : Нова
Гаранција : 2 Години
Примена :
NISSAN Y61 Патрола,Cabstar,Караван,Моторот : ZD30,3.0 CRD Л Турбо Дизел.

За производот

Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Железо
Nissan Модел:
Навара
Објектот Ширина:
22CM
Бренд Име:
Кралот Turbo
Навара-Година:
1996 година
Осветленост Дел Број:
16700-MA70A/MA70B/MA70C/VZ20D
Објектот Тежина:
7KG
Објектот Должина:
26CM
Другиот Дел Број:
Никој
Специјални Функции:
Никој
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Висина:
26CM
Производителот Дел Број:
044-501-0136,0445010195
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Апликацијата возило:
NISSAN Y61 Патрола Cabstar Караван 3.0 L
Примена на моторот:
ZD30 3.0 CRD Л Турбо Дизел
Дел состојба :
Бренд Нови
Гаранција:
12months
Модел :
VP44
Пумпа тип :
Дизел горивото пумпа

Избор на клиент