DC/AC Инвертори Тип и 4000w Излезна Моќност евтини моќ инвертер

DC/AC Инвертори Тип и 4000w Излезна Моќност евтини моќ инвертер

Достапно за нарачка
DEN 47952.00
Достапност:

Содржи 4-чекор полнење режими, полнење тековната автоматско прилагодување
6. Автоматско авто откривање кога ПРОЗОРЦИ на ( LED)
Пред ПРОЗОРЦИ на, црвена, жолта, сина LED ќе светне два пати од страна циклус врти, по само откривање ПРОЗОРЦИ се префрлат на AC mode/батеријата или режим на работа режим.
4000w излезна моќност евтини моќ инвертер предности
1. Опции : Далечинско гледање LCD дигитален control panel / RJ45 интерфејс; Приоритет инверторот на владата; Без батерија проектот функција
ако сакате LCD дисплеј,треба да додадете екстра цена на парче. Bult - во Ac заобиколат реприза (
7. Излез чиста синусен облик форма, влез и излез целосно одделени дизајн, висока ефикасност 88% 90%, инвертер режимот на штедење на енергија
3. Оптоварување и контрола на температурата фан започнете
10. Широк спектар на AVR(Автоматски напонот пропис)
Во производот влезниот напон спектар и под 3 чекори на интелигентни AVR функција, тоа може да се обезбеди стабилен излезен напон. Моќ Заштита Решенија, итн. 4 чекор прогресивна полнење на батеријата 7 тип селектор
4. Краток спој заштита
Кога misoperation предизвикани товарот краток спој или компјутер слабост (како што се моќ дефект на цевка switch) предизвика краток спој, UPS-от ќе исклучување автоматски за заштита. Моќ Проблеми да се Решат
D. Гаранција на Passpower Производи
Unipower обезбедува гаранција од дефекти во материјалите и изработката на своите уреди за непрекинато напојување, Моќ инвертер/полначи вклучувајќи инверторот 12v 24v 48 V, Соларни полнење контролори (Производ). Ултра-широк комерцијални моќ влезен напон
8.
24 Часа услуга По консултантски услуги само за вас и за да се направи вашите проблеми да се реши лесно. Примероци
Примероци се Достапни за Тестирање и Пазарот на Тест. Кога влезниот напон е надвор од нејзиниот опсег на машината ќе се префрлат на батерија во режим автоматски да се задржи на излезна моќ со цел да се заштити опрема, како компјутери, се осигура дека тие нема да бидат оштетени со над висок или низок напон, корисниците може да продолжи со работењето на опремата за време или да ја зачувате податоци на компјутери, додека моќта мрежа е абнормален. Повеќе за заштита на функции, опремени со Ac и Dc влез голема & низок напон заштита, во текот тековната заштита од преоптоварување
заштита, температурна заштита, излез краток спој заштита и така натаму
5. Чиста синусна бран во комбинација инверторот, автоматски полнач и комерцијални моќ батеријата автоматски прекинувач
2.
4000w излезна моќност евтини моќ инвертер пакување детали
Пакување Метод : со Стандардна Картонска кутија. Треба некој Додаток?
Б. Заштита од преоптоварување
Во батеријата режим, излезен напон одбиеме соодветно кога тоа е преоптоварување, по капацитетот на оптоварување е пониска од номинална моќност потоа излезниот напон ќе се врати во номинална вредност, се осигурува UPS-от нема да се затвори, со ненадеен преоптоварување, кои се предизвикани од зголемените тековната време на компјутер работи и друга опрема што е додадена.Но батеријата е за да се кандидира надвор или товарот е премногу тешка,на ѕвончето звук не може да биде исклучен
5. Широк опсег на влезен напон
UPS-от може да понуди нормална и стабилна услуга напон под своја влезниот напон спектар.
4000w излезна моќност евтини моќ инверторот апликации
DC/AC Инвертори Тип и 4000w Излезна Моќност евтини моќ инвертер (1000w~6000w се достапни) широко се користи во Автомобил,Јахта,Сончева енергија, системи,Мобилни уреди,Индустриски контроли,алат,Home office и така натаму.

За производот

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
670*220*180(mm)
Влезен Напон:
24V/48VDC
Излезна Струја:
17.39 A-40A
Излезниот Напон:
120VAC±5%/230VAC±5%
Фрекфенција:
50Hz/60Hz
Тежина:
35KG
Број На Модел На:
PS-4000w излезна моќност евтини моќ инвертер
Излезна Моќност:
4000W
Започнете Начин:
услужни почеток начин
Ефикасност:
90%
Мрежа Тип:
исклучување мрежа тип 4000w излезна моќност евтини моќ инвертер
Номинална моќност:
4000W
Врв моќ:
12000W
THD:
< 5%
Точка име :
4000w излезна моќност евтини моќ инвертер
Области на примена:
Автомобил,Јахта,Сончева енергија, системи,Мобилни уреди,Home office
Инверторот Гаранција:
една година гаранција
Бран форма:
чиста синусна бран 4000w излезна моќност евтини моќ инвертер

Избор на клиент