Бесплатен превозот Инфраред Стерео Безжични предаватели PC TV DVD
Новак - 5 %

Бесплатен превозот Инфраред Стерео Безжични предаватели PC TV DVD

Достапно за нарачка
DEN 1430.40
DEN 1359.00
Достапност:


Бесплатен превозот Инфраред Стерео Безжични предаватели PC TV DVD
1) Инфрацрвен (IR) предавателот
2) Ергономски дизајн за удобно носење
3) Авто исклучување и автоматско исклучување функција на слушалки
4) Количка за Дизајн за лесна за носење
5)возилото се правилно поставени инфрацрвени Слушалки промени за домашна употреба (ТВ PC DVD)
Спецификација :
2) Превозникот фреквенција :
а) канал : 2.8 MHz за право канал; 2.3 MHz за лево channe
5) Ефикасен спектар (максимум) : околу 15 метри
6) извор на Енергија : DC 12v
8) S/N сооднос : ≥90d B
9) Каналот поделба : ≥40d B
10) Зачестеност одговор : 30 ~ од 20.000 Hz
11) Аудио модел : стерео
1 *IR предавател
1* РКА кабел
1* 3.5 MM аудио кабел
1> Објектот ќе биде предаден во 1-2 работни дена по приемот на плаќање,
2> Бесплатен превозот : ние обично испораката од страна на Кина пост воздухопловната,тоа ќе трае 10-25 работни дена.
3> Од експрес(ЕМС/DHL/ФЕДЕКС/UPS-от и сл.) : usuallly ќе трае 3-7 работни дена
1. Ние сме committ на задоволство на нашите клиенти и се стремиме да обезбедиме највисоко ниво на услуги на клиентите.
2. Ако сте задоволни со купувањето, ве молиме да ни остават позитивен feback, и ние ќе го прават истото за вас.
3. ве молиме не го напушти неутрални или негативни повратни информации, како начин да се комуницира. Ние одговорни за сите проблеми со квалитетот на сите предмети, но личен избор не може да биде било изговор на страшно повратни информации .
Ние се стремиме да ви даде пет ѕвездички услуги .
Ви благодариме за гледање! Се надеваме на вашето искуство со нас е најголема!!!

За производот

Приклучок Тип:
Безжичната
Функција:
за Видео Игра,За iPod
Чувствителност:
123dB
Поддршка СТАН:
No
Зачестеност Одговор Опсег:
20-20000Hz
Линија Должина:
Никој
Активен Бучава Отказ:
No
Конектори:
3.5 mm
Стил:
Headband
комуникација:
Безжичната
Поддршка Apt-x:
No
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Безжична Тип:
Никој
Водоотпорен:
No
Број На Модел На:
IRT10
Бренд Име:
CATASSU
Vocalism Принцип:
Динамичен
Безжичен:
Yes
Со Микрофон:
No
Контрола На Копчето:
Yes
Отпорот:
32Ω
Место на Потекло:
Кина (Копно)
function1:
Инфрацрвен(IR) предавателот
функцијата 2:
ТВ КОМПЈУТЕР, ДВД и др.
Специјални Функции:
безжична предавателна
растојание:
10 cm
Тип На Објект:
Видео
Функција 3:
Припаѓа на автомобилски делови и Додатоци
боја:
Црна
Материјал:
про-средина материјал
режим:
Стерео

Избор на клиент