10pcs Мини Големина LED Префрлување Напојување 12V 1.25 НА 15W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100V да 220V да DC12V Led Драјвер
Новак - 5 %

10pcs Мини Големина LED Префрлување Напојување 12V 1.25 НА 15W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100V да 220V да DC12V Led

Достапно за нарачка
DEN 1118.40
DEN 1063.00
Достапност:

Мини Големина LED Префрлување Напојување 12 V 1.25 НА 15 W Осветлување Трансформатор Адаптер AC100 V 110 V 127 V 220 V да DC12 V Led Драјвер
Овој прекинувач за напојување AC конвертира до ВАШИНГТОН, широко се користи во адаптер, LED светло лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн.
Карактеристики :
Прекинувач за напојување, ги претвора 100-120 V 200-220 V AC до 12±0.5 V DC.
Сертификати на CE, и Ro Hs, професионална и сигурна.
Стабилен, со висока ефикасност и прецизни излезен напон.
Широко се користи како адаптер за LED лента, LED дисплеј,
билборд, индустриска опрема, итн.
Спецификации :
Предмет тип : LED драјвер
Моќност : 15 W
Влезен напон : 100-120 V 200-220 V AC
Излезен напон : 12±0.5 V DC
Фреквенција : 50-60 Hz
Работна температура : -40 степен ~+70 степен
Складирање температура : -40 степен ~+70 степен
Животен век : 100,000 час
Сертификат : CE, Ro Hs
Телото боја : Сребрена
Материјал : Алуминиум куд Пакет листата :
1 * DC12 V 1.25 НА 15 W Напојување (без мало пакет)

За производот

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Број На Модел На:
led драјвер
Материјал:
Алуминиум
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,CCC
Излезниот Напон:
12v
Повратен Сигнал:
DC
Гаранција:
1
Влезниот Сигнал:
AC
Тежина:
0.06kg
Влезен Напон:
1AC100-220V

Избор на клиент