Нови Дрвени Бебе Montessori Форми на појавување на загатки Учење Образовни Предучилишна Обука Бебе Подароци
Новак - 5 %

Нови Дрвени Бебе Montessori Форми на појавување на загатки Учење Образовни Предучилишна Обука Бебе Подароци

Достапно за нарачка
DEN 1344.00
DEN 1277.00
Достапност:

Нови Дрвени Бебе Montessori Форми на појавување на загатки Учење Образовни Предучилишна Обука Бебе Подароци
Материјал : Направен од природно дрво и Еколошки Бои.
Тоа е безбедно и издржливи Инструкции и/или Решение Вклучени.
Добро за креативно размислување и да се подобри и бебето IQ & EQ.
Обука бебе визијата,слух, допир и мирис сетила.
Пракса бебето способности на набљудување и класификација.
Развивање на бебето интерес за учење и тоа повеќе.
Montessori Играчки

За производот

Тип:
Блокови
Класификација:
Монтажа
Пол:
Унисекс
Предупредување:
Мали Делови
Возраст Опсег:
2-4 Години
Материјал:
Дрво
Дрво Блок Тип:
Геометриски Монтажа Блокови
Број На Модел На:
Bl15

Избор на клиент