H67SL 6 lan индустриски Рутер Ѕид Плоча upport i3/i5/i7processor with6*USB 2*COM
Новак - 5 %

H67SL 6 lan индустриски Рутер Ѕид Плоча upport i3/i5/i7processor with6*USB 2*COM

Достапно за нарачка
DEN 9120.00
DEN 8664.00
Достапност:


Рутер/Firewall Плоча H67 SL поддршка i3/i5/i7processor со 6*USB 6 LAN
Модел БР.
H67 SL VER1.2
ПРОЦЕСОРОТ
Поддршка на LGA1155 Intel® Core™ i3/i5/i7 Pentium 22nm/32nm Core процесор
Чипсет
Intel® B75 High-speed чипсет
Меморија
2* ПА DDR3,Поддршка 1600/1333 MHz Меморија До 16 GB
Екранот
Интегрирани Intel®HD Graphics
LAN
6* 82583 V Intel Gigabit network картичка чип, поддршка на мрежата за будење /PXE функција
Складирање
3* SATA ⅲ
1* MSATA SSD
1* 52pin СП Картичка интерфејс
Проширување Слотови
1* 8 X PCIE може да биде продолжен за да Gigabit Gigabit влакна порта IDE хард диск интерфејс
Задните I/O
2* USB2.0
6* RJ-45
1* RJ45-DB9 COM(CISCO стандардна дефиниција)
1* LED Сигналот индикатор
1* Допир копче
Внатрешни I/O
1* JVGA1(2*5pin) Конекција следи со VGA адаптерот
1* COM(2*5pin)
1* LAN_LED 2*13pin
4* USB2.0(2*5pin )
1* PS/2(1*6 Pin)
1* FP1(2*5pin Преден панел со копчиња и LED поврзани)
1* ATX_20 P 1 U Напојување интерфејс
Фан интерфејс
1* CPUFAN 4pin;2* SYSFAN 4pin
GPIO
Поддршка 4 влез и излез GPIO
Bios-от
AMI 32 MB Flash ROM
Чувар
Поддршка за хардвер ресетирате функцијата (L256, 0~255 секунди)
Моќност
ATX Моќност
Оперативен Темп.
-10 ℃ ~60 ℃
Складирање Темп.
-20 ℃ ~70 ℃
Влажност
5%-95%(релативна влажност; не-кондензирање)
Димензија
220mm x 220mm

За производот

Чипсет Производител:
Intel
Чипсет:
Intel B75
Пристаништа:
USB 2.0,Ethernet
Форма Фактор:
Мини-ITX
Објектот Состојба:
Нови
FSB / ХТ:
i3/i5/i7 Pentium 22nm/32nm
Примена:
Десктоп
Тип Socket:
LGA 1155
Број На Модел На:
H67SL
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Максимална Ram Капацитет:
16 GB
Меморија Тип:
DDR3
Бренд Име:
Partaker
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Меморија канал:
Двојно
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
меморија:
2* ПА DDR3,Поддршка 1600/1333MHz Меморија До 16GB
Екранот:
интегрирани Intel HD Graphics
Напојување:
ATX Моќност
USB:
6
com:
2
Bios-от:
AMI 32MB Flash ROM
GPIO:
Поддршка 4 влез и излез GPIO
Чипсет:
Intel B75 High-speed чипсет
Големина:
220mm x 220mm
види куче:
3* SATA,1* MSATA SSD,1* 52pin СП Картичка интерфејс

Избор на клиент