C6097A0310 Azbil Притисок Switch 50kPa За Гас/Нафта Режач Нови Оригинални

C6097A0310 Azbil Притисок Switch 50kPa За Гас/Нафта Режач Нови Оригинални

Достапно за нарачка
DEN 3456.00
Достапност:

C6097 A0310 Azbil Притисок Switch 50k Pa За Гас/Нафта Режач Нови Оригинални
КАРАКТЕРИСТИКИ
• За употреба со природен гас, течни пропан (ЛП) гас, или воздух.
• Дијафрагмата-actuated безбедност-граница вклучите.
• Вклучете може да бидат богови за да го вклучите алармот.
• C6097 A модели се скрши контрола коло во setpoint на притисок падне.
• C6097 B модели се скрши контрола коло во setpoint на притисок се зголеми.
• Lockout со прирачник за ресетирање и рециклирање опции.
• Lockout модели имаат надворешен прирачник копчето за ресетирање.
• Отстранлив транспарентен капак штити scaleplate и адаптација knob.
• Цевка tappings овозможи избор на позитивен притисок, диференцијални притисок (ер само) или venting конекции (NPT планината само).
• Во 1/4. NPT или прирабница планината модели за директна монтажа на Honeywell Интегрирани Вентил Воз.
• Задолжително вклучете позиција индикатор светилка на располагање.
• IP54 куќиште стандард.
• Се движи : 0.4 до 5 во. wc, 3 во 21. wc, 12 до 60 во. wc или 1.5 до 7 psi.
• Пренапони orifice. • Составен дел на Пропустливи Граничник (сите модели)
Превозот начини :
DHL/UPS/Федекс/EMS итн.
Ако е можно, pls изберете DHL, тоа е најбрзиот начин за нас, трае околу 3 дена да повеќето земји.
Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.
Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.
Гаранција :
Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
Политика на враќање :
Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Брзо Да се Купи Ltd ќе направи наплата за учество во рок од 24 часа по добивањето на тоа. Ова се враќа политика не влијае врз вашите законски права.
Брзо Да се Купи Ltd нема да преземе никаква одговорност доколку клиенти се обезбеди ред на превозот информациите кои како што се адреса, код или телефонски број итн.
Ве молиме имајте во предвид :
Pls провери и потврди на дел НЕ. и вашата апликација пред место поредок, можеме да го прифатиме враќање или рефундирање во рок од 14 дена за квалитет причина само, ви благодарам.
Профил На Компанијата :

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Карактеристики:
Притисок Префрлате
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Гаранција:
една година
Број На Модел На:
C6097A0310

Избор на клиент