Winait 1080P 5MP 2.0 LCD До 32GB ТФ-Картичка видео камера DV Бинокуларна Дигитална Камера Телескоп

Winait 1080P 5MP 2.0 LCD До 32GB ТФ-Картичка видео камера DV Бинокуларна Дигитална Камера Телескоп

Достапно за нарачка
DEN 3839.52
Достапност:


Freeshipping 5 MP 700 MAH Батеријата Bulitin FS608 R Телескоп Бинокуларна Со USB 2.0 LCD Дисплеј 2.0" Двоглед
Опис На Производот :
Карактеристики :
Ова е Новиот 2.0" TFT HD 1080 P 5 MP LCD видео камера DV Бинокуларна Дигитална Камера Телескоп
High-definition дигитални телескоп прифаќа одлични сите-оптички систем и HD дигитален видео функција
Најдобар избор за надворешна спорт, испитување на докази, концерти, клубови, и авантура туризам ентузијасти
Елегантна, таписерии и модерен, нејзината боја е повеќе таписерии и тоа е пренослив
Тоа совршено го сфаќа двојна функции на телескоп на дигитални слики и снимање на видео и тоа може да потрае некое јасна слика во потемна средина
Тоа е во функција на HD слики и HD видео снимање, па тоа може да се фати инстант прекрасни слики покажуваат висока резолуција дигитална слика да ви донесе јасна и убава се визуелно уживање
Спецификации :
LCD дисплеј : 2.0" LTPS 4 : 3
Телескоп Спецификација : 12 x 32
Зголемување : 12 пати
1000 M видното поле : 96m
Излез ученик дијаметар : 3.8 mm
Растојание на излез ученик дијаметар : 8mm
Минимална фокус растојание : 8m
Видео Формат : AVI
Видео Резолуција : 1080 FHD 1920 x 1080 / 1080 P 1440 x 1080 / 720 P 1280 x 720 / WVGA 848 x 480 / VGA 640 x 480
Видео Рамка Цена : 30 fps
Уште Формат на Слика : JPEG
Уште Резолуција на Слика : 5 M 2592 x 1944 / 3М 2048 x 1536 / 2 M HD 1920 x 1080 / 1.3 М 1280 x 960 / VGA 640 x 480
Складирање Експанзија : ТФ
Максимален Капацитет : 32 GB (НЕ се вклучени)
Поддршка на КОМПЈУТЕР поврзете
Веб Камера : Поддршка/Бесплатно возење
Батерија : 2 х АА батерија (не се вклучени)/5 V 1А
Јазик : Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, Руски, Корејски, Англиски, Француски, Јапонски, Италијански, Германски, Шпански
Големина : 193*141*77mm
Нето тежина : 610g
Пакетот Вклучува :
1 x HD Дигитален Телескоп
1 x USB кабел
1 x ткаенина за Чистење
Производ Фотографии :

За производот

Тип:
Мини
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
FS608R
Бренд Име:
Winait
сензорот технологија:
CMOS
Вградена Меморија Големина:
НЕ
Мемориска Картичка Тип:
MicroSD / ТФ
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
LCD дисплеј:
Зголемување :
12 пати
1000M видното поле:
Минимална фокус растојание:
Растојание на излез ученик дијаметар:

Избор на клиент