Logitech Безжична Тастатура K270 со Долг Опсег на Безжичниот
Новак - 7 %

Logitech Безжична Тастатура K270 со Долг Опсег на Безжичниот

Достапно за нарачка
DEN 1680.00
DEN 1562.00
Достапност:

Информации за производот Plug-and-play подесување со еден мал приемник кој останува во компјутерот и му овозможува да се додадете компатибилни уреди Стабилна конекција со најмногу 10 метри (33 стапки) опсег Осум жешки копчиња : За брз пристап до Интернет, e-mail, музика на јачината на звукот и повеќе, долготраен на животниот век на батеријата Работи со Windows-базирани компјутери На Logitech Безжична Тастатура K270 ви дава безжична веродостојност—секаде каде што ќе го користите вашиот тастатура— благодарение на Logitech Обединувачки приемник. Од Производителот Безжична Тастатура K270
Забележлива Карактеристики • Мали Logitech Обединувачки приемник останува во вашиот компјутер. • Моќен 2.4 GHz безжична конекција • Две години помеѓу батеријата промени** • Осум жешки копчиња се поедностави секојдневието • Plug-and-play setup • Компактен дизајн со познати полна големина изгледот
* Безжичен спектар може да се разликува поради животната средина и компјутерски услови.
** На тастатурата на животниот век на батеријата пресметка врз основа на околу два милиони тастатурата/година во канцеларија на животната средина. Корисничко искуство
може да варираат.
Зголемување Logitech Безжична Тастатура K270
Сигурен безжичен—секаде каде што ќе го користите вашиот тастатура
Тип, сурфање и провери e-mail во вашето биро или од каучот. Со мала оставете-во USB приемник и сигурен голем дострел безжична конекција, овој елегантен тастатурата ви овозможува да работат, и да играат во повеќе места.
Преземете спецификации лист Зголемиш
Вклучете го. Заборавете на тоа. Додадете на тоа. Мали Logitech Обединувачки приемник е толку мали, тоа може да остане во вашиот компјутер Не треба да го исклучите кога ќе се движат наоколу со вашиот лаптоп Додадете до шест Обединувачки-компатибилни уреди, како безжичен глушец, исто приемник. Дознај повеќе >
Робустен безжична конекција Напредни 2.4 GHz безжична како сигурен како corded конекција 33-метарски опсег* со практично нема сигнал на косата, дури и во зафатени безжични средини
Зголемиш
Осум активност жешки копчиња
Поедноставување на секојдневните активности со брз пристап до Интернет, вашите омилени веб-сајт, e-mail, плеј/пауза, јачина на звук и многу повеќе.
Останете напојува со години се Обратите за 24 месеци, без да се промени батерии** Авто-режим на conserves енергија—нема потреба да се расправаме со вклучување/Исклучување На копчиња
Зголемиш
Plug-and-play setup Едноставно приклучете го безжичен ресивер во вашиот компјутер преку USB порт и почнете да ја пишувате Нема да инсталирате софтвер
Зголемиш
Компактен дизајн, целосна големина на изгледот Елегантен дизајн е одлична за тесни работа простори Запознаени standard layout Тип удобно со целосна големина за копчињата, број подлога и широк, криви простор Компатибилност Она што е во кутијата? Тастатура Обединувачки приемник 2 AAA батерии документација за Корисникот 3 години ограничен хардвер гаранција Работи со : Windows XP, Windows Vista, или Windows 7 USB порт

За производот

Стил:
Игри,Стандард,Водоотпорен,Мултифункционални Тастатура,Нумеричката Тастатура За Лаптоп,Multimedia (Мултимедија), Ергономија
Полна Големина тастатура:
Yes
Работата Стил:
Мембраната
Бренд Име:
Logitech
Примена:
Лаптоп,Десктоп
Тип:
Bluetooth Безжична
Врвка За Околу Поддршка:
No
Пакет:
Yes
Оската На Телото Бренд:
Logitech
Јазик:
Англиски
Број На Модел На:
K270
Интерфејс Тип:
USB
Тастатура Стандард:
104 клучеви
Logitech Модел:
K270
Производи Статус:
Акции
Дали да се поддржи plug and play:
Yes
Е водоотпорен:
Yes
Тастатура Стандард:
стандардна тастатура
Поддржува Човечки Инженеринг:
Yes
Стил:
Нормална Инсталација На Тастатурата
Механички Тастатура:
No
Имаат мултимедијални копче за функција:
Yes

Избор на клиент