Сад РИКО Кралската Б3 Б5 кларинет отворот bakelite Тврда гума отворот

Сад РИКО Кралската Б3 Б5 кларинет отворот bakelite Тврда гума отворот

Достапно за нарачка
DEN 1104.00
Достапност:


Име на производ
Сад РИКО Кралската М5 M7 Бб soprano sax отворот
Потекло
Сад
Meterial
bakelite
Количина
1(не вклучувајќи ligature и капа)
Стил
Поп
Големина
Б3 : 1.14 мм, Погоден за почетници, да се користи ; Б5 : 1.27 мм Не е погоден за почетници да се користи
Вовед
Б5 поголем tuyere е карактеристика, ако се користи за да се мали ветре дува кларинет отворот, обидувајќи се да звучи големо влијание, Б5 е добар избор.РИКО кралската серија на отворот со ултра ниска цена, со висок квалитет на производите.

За производот

боја:
б3, б5
Бренд Име:
RICO

Избор на клиент