12pcs мешани бои tze лента за брат P-Допир PT-H100 PT-H105 PT-D200 TZe231 tz231 tz 231 tze 231 1/2 x 26.2 ft 12mm X 8m

12pcs мешани бои tze лента за брат P-Допир PT-H100 PT-H105 PT-D200 TZe231 tz231 tz 231 tze 231 1/2 x 26.2 ft 12mm X 8m

Достапно за нарачка
DEN 2351.52
Достапност:


12pcs мешани бои tze лента за брат P-Допир PT-H100 PT-H105 PT-D200 TZe231 tz231 tz 231 tze 231 1/2" x 26.2 ft 12mm X 8m
Ова многу содржи 12pcs компатибилен брат 12mm tze етикета ленти, можете да изберете 12pcs tze231 црно на бело ленти или 12pcs различни бои ленти во табелата подолу. Ве молам само да ни оставите порака на бои што ви треба, ние ќе брод како по ваше барање. Ние ќе брод 24pcs црно на бело tze231 етикета ленти, ако не да ни оставите порака, кога ќе го поставите на оваа цел.
Ние сме Професионални етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видови
на висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена . Користење на еколошки, пријателски материјали.
Нашите ленти може да се користи во подолу печатач модели,
компатибилен за 1/4"x 26.2 ft (6mm X 8m) 3/8"x 26.2 ft
(9mm X 8m) 1/2" x 26.2 ft
(12mm X 8m) БРАТ GL100, PT200, PT1000, TP1000 BM, PT1010, PT1010 B, PT1010 NB, PT1010 R ,
TP1010 S, PT1090, PT1090 BK, PT1100, PT1100 SB, PT1100 SBVP, PT1100 ST ,
PT1120, PT1130, PT1160, PT1170, PT1170 S, TP1180, PT1190, PUT11 Q ,
PT1200 PT1230 PC PT1280 PUT1280 SR PT1280 VP PT128 AF PT1290 ST1150 ,
ST1150 DX PT7100, PT-D200, PT-H100, PT-H105, PT-E106, PT-E200
P ro дуктус Информа mation
Компатибилен tze Етикета Ленти , 100% Компатибилен за сите P-допир етикета печатач
Големина : 6, 9,12,18,24,36 mm , Должина : 8m , Боја : Сите Бренд PT Модел tz131/ tz231/ tz431/ tz531/ tz631/ tz731 Материјал, домашно МИЛЕНИЧЕ/ ABS Црна Боја на Јасни/Бело/Црвено/Сино/Жолта/Зелена(други бои се достапни) Големина 12mm * 8m (други големина се достапни) Useage 100% Компатибилен за сите P допир labelers гаранција Функција
Ламинат ,Водоотпорен,Масло-Доказ,Силна Adhesvie, Анти-Абразија,
Анти-Корозија ,Анти-Исчезнат ,Анти-Висока/Ниска Температура и Сл Кориснички Услуги Да се Спакуваат спецификација : 20pcs /кутија,100pcs/ картон време на Испорака во 2 работни дена по исплата потврди Компатибилен со еквивалентни или подобри перформанси отколку на вистински лента со ниска цена

За производот

Тип:
печатач лента
Бренд Име:
PUTY
Компатибилен Бренд:
Брат
Број На Модел На:
TZE231
Применливи Опрема:
етикета печатач
боја:
K
Функција:
Компатибилен
Тип:
Мешавина
боја:
Црно на Бело
Компатибилен:
брат TZE231
Големина:
12mm

Избор на клиент