50*150cm Сомот Памучна Ткаенина Метар Кадифен Telas Tissus Комбинација Ткаенина за Шиење производство на Текстил рачно изработени Peluche Costura Чувствува Tissu
Новак - 5 %

50*150cm Сомот Памучна Ткаенина Метар Кадифен Telas Tissus Комбинација Ткаенина за Шиење производство на Текстил рачно изработени

Достапно за нарачка
DEN 431.52
DEN 410.00
Достапност:


[xlmodel]-[custom]-[30910] Опис
Answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Материјал : S ynthetic влакна Шема : Црно и бело
Технологија : Обична Ткаат( Густи, газирани )
Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци мека и удобна ,дише, отпорни на топлина, влага апсорпција.
Погоден за перници, перничиња, кукла крпа, quilting, крпеница, детска постелнина и многу други шиење занаети.
Големина : 50cm*150cm=1 парче 100*150cm=2 парче 150*150cm=3 дел ...
Пакетот Вклучува :
1 парче = 50cm*150cm (19inch*59inch)
2 парче = 100cm*150cm (39inch*59inch)
3 парче = 150cm*150cm (59inch*59inch)
...
100% Пари Гаранција за враќање на, ако не ја прими стоката.
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[30908] ни Даде 5 Ѕвезда Повратни информации

За производот

Ширина:
150cm
Тип:
кадифен ткаенина
Материјал:
100% Полиестер
Плетени Тип:
Tricot
Техника:
Плетени
Бренд Име:
ibotti
Nonwoven Техника:
Откачи-Спои
Стил:
Обична
Шема:
Обоена
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Функција:
еластичен
Функција:
Еко-Пријателски,Еластичен
Големина:
50x150cm
Употреба:
свадба декорација
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Полиестер
Стил:
Обична
Тип:
Кадифени Ткаенини
Декорација:
Sequins
Шема:
Обична Обоена

Избор на клиент