120W 12V DC бранеа мотори Сооднос 40:1 за 4 мотори и 4 страната на платите и 4 спојка 15mm-20mm вкупно 9 компјутери испратите во Австралија

120W 12V DC бранеа мотори Сооднос 40:1 за 4 мотори и 4 страната на платите и 4 спојка 15mm-20mm вкупно 9 компјутери испратите

Достапно за нарачка
DEN 27528.00
Достапност:


Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !
Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.
120 W 12 V DC бранеа мотори Сооднос 40 : 1 за 4 мотори и 4 страната на платите и 4 спојка 15mm-20mm вкупно 9 компјутери испратите во Австралија
Главната Спецификации :
Мотор Мотор со gearhead Модел
Доведе Жица Тип На Моќ
W Напон
V Четка Живот
H Тековната
Брзина
r/мин Cid Z5 D120-12 GU 120 12 2000 1.2 Max 2600 Не-оптоварување 40 : 1
Други напон на располагање за овој модел што се : 24 V,90 V
Други cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 3.6 : 1, 5 : 1, 6 : 1, 7.5 : 1, 9 : 1, 12.5 : 1, 18 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 36 : 1, 60 : 1, 75 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 150 : 1, 180 : 1, 200 : 1
dc мотор 120w
Моторни Перформанси Параметри
Модел * Тип
Напон
V
Моќност
W
Не-оптоварување Параметри
Вчитај Параметри
Четка Живот
H
Моторни Тежина
Kg
Prnion Окно
Круг Окно
Брзина
r/мин
Тековната
А
Брзина
r/мин
Вртежен момент m N.м
Тековната
А
Z5 D120-12 GN
Z5 D120-12 A
12
120
3100
2.0 Max.
2500
458
15.0
2000 година
2.2
Z5 D120-24 GN
Z5 D120-24 A
24
120
3200
1.2 Max.
2600
441
7.0
2000 година
2.2
Z5 D120-90 GN
Z5 D120-90 A
90
120
3000
0.3 Max.
2600
441
2.0
2000 година
2.2
Моторни напон,моќ и брзина ќе се прилагоди според своите requestment под дозволено околности на adoptable димензија.
Паралелно Вратило Gearhead(Се Продава Одделно)
Gearhead Тип
Gearhead Модел
Cid
Долг Живот Ниско Ниво На Бучава
5 GN*К
3,3.6,5,6,7.5,9,12.5,15,18,25,30,36,50,60,75,90,100,120,150,180,200
5 GN10 XK(Децимална gearhead)
Внесете го cid во кутија (*), во име на модел
1. Тоа е само типичен податоци.
Опрема мотор може да се прилагоди доколку имате некои посебни барања како што се cid, вртежен момент и вратило димензија.
Моторот цена е исто така за повикување само и тоа ќе биде одлучено од страна на намалување на соодносот и телото должина.
2. Покрај тоа, кога ќе го изберете вашиот производи, ние може да се разговара abt такси превозот, а не како Aliexpress, можеби имаме некој попуст ако поставите огромна цел.
3. Можете да нарачате кога ќе се направи вашата одлука, но не плаќаат, додека не контактирајте со нас. Затоа што може да има некои попусти abt на производи што треба.
Pls ни ги испратите вашите потребни напон и cid остави порака.
Тие се лесни за инсталација и одржување.
Повеќе стоки ве молиме кликнете на линкот како што е подолу :
Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.
Ви благодариме за вашето внимание !
Повратни информации :
ти посакуваме се задоволни со вашето купување. кога трансакцијата е завршена, и ако сте задоволни со тоа, ве молиме оставете позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас. ние работиме многу напорно за вас 100% позитивни повратни информации .
Се разбира,кога имате некои прашања или ploberms во врска со нашите производи или услуги,ве молиме да ги споделите со нас ,ние ќе се потрудиме да го решат тоа.

За производот

Напон(V):
12V, 24V, 90v
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Постојана Струја(A):
1.2 Макс Не-оптоварување
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Излезна Моќност:
120 W
Број На Модел На:
Z5D120-12GU-30 години/ 5GU 40KB
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Вртежен момент:
441 mN.м
Тип:
Опрема Мотор
Употреба:
Автоматизација
Изградба:
Други
Изградба:
Плоштад опрема глава
Cid:
40
Тип:
dc мотор менувач
is_customized:
Yes
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
2600 ВРТЕЖИ во минута Не-оптоварување
Напон(V):
12 v

Избор на клиент