11 Зелена Боја F# Забелешка Срцето Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring

11 Зелена Боја F Забелешка Срцето Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring

Достапно за нарачка
DEN 3120.00
Достапност:


Shippment
а) погоре, очекувано време на испорака е само за референца,ако не може да се добие парцела/производ на време,pls се чувствуваат слободни да ги споделите со мене знаете,ние ќе се обидеме потрудиме за вас
б) Увозните давачки,даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени во цените,Купувачите треба да ги сноси сите rceponsibility за сите дополнителни трошоци направени.
Повратни информации
Задоволството на клиентите е многу важно за нас!
Ако сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме да ја напуштат повратни информации!
Ако не сте задоволни со предмети што ги нареди, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации. Ова овозможува непречено тонски транзиции кога се користи повеќе чаши. Ако се направи постојано кристално сад може да се затегнати и микроскопски пукнатини може да биде создадена во кварц кои може да предизвикаат пеење сад за подоцна да пропадне.Праксата е најдобар начин да се научи контролата на ѕвонење и јачина, со континуирана практика мајсторство во текот на соодветна техника на игра ќе стане природен.
Ние сме експерт кој може да се подесување на ѕвонење. Ако ја алатката се чувствува како да е бие надвор од рамката на сад, ако rim станува blur, ако непријатни звуци се случи, или ако звукот е навлажнета во текот на играње тоа покажува overage или еднаков притисок. Класичен Матирано чинии се носат Земјата енергија. Ние може да ѕвонење било која форма пеење на сад во совршен музички забелешка. Одржувањето високи количини и максималните вибрации е штетна за сите кристалните чаши.
Добредојдовте на нашиот магазин и интересно во нашите предмети,ние ќе снабдување еден бесплатен велур и о-прстен со кристално пеење на чаша!
Овие убави и луминисцентните чаши емитуваат проширена звук кој е за лекување на телото подлабоките ткива.7pcs како еден сет или 8pcs како еден сет, или 12pcs или 13pcs како еден сет, постои 36pcs како еден сет, премногу
Примена :
Функција на Секоја Чакра :
Како да се игра
1. Ние претпазливост против подигање на сад нагоре или извршување на сад од страна на неговиот rim како повторно ова го става вирус на сад, кои потенцијално би можеле да го оштети. Се избегнат играјќи кварцен кристал пеење чаши во рок од 12 инчи на едни со други како нивната интензивна вибрации или хармонично призвук може да доведе до поразителен или кршење. Алатката треба да бидат во благ агол да надвор од сад и внимание треба да се направи за да се задржи постојана дури и притисок. Нивните Зен-извајани изгледа се исцелување и нивните Јин/Јанг квалитети ѕвездени. Природна светлина го подобрува сад енергии и Фенг Шуи жалба. Сугестивна на древните храмови, нашата Класичен Матирано Чаши изпускам исцелување матрица секаде каде што си ми звучеше. Високо тактилни и светлина-исполнет Класичен Матирано чинии се совршени entrainment алатки за големи групи, медитација и внатрешна и надворешна исцелување и градина простори. Така еден сет производ е многу лесно за нас.
Тоа е најдобро за чување и транспорт на Кварцен кристал пеење чаши во сметководствената случај што одговара на сад удобно. Отстранување алатката по пеење на rim ќе им овозможи на сад да продолжи resonating и да се овозможи звукот да полека почнуваат да се намалуваат во обем. Нивната бела боја потсетува на чистота и нови почетоци. Ние ви препорачуваме играње без Кварцен кристал пеење чаши во близина на лица главата, лицето или уши за да се избегне слушно оштетување, судири или други несреќи.

За производот

Број На Модел На:
Кварцен Кристал Пеење На Сад
Бренд Име:
SINGINGBOWL

Избор на клиент