Оригиналниот Најдобри Математика Manipulatives Дрвени Пребројување На Стапчиња Бебе Деца Од Предучилишна Едукативни Играчки-P101
Новак - 5 %

Оригиналниот Најдобри Математика Manipulatives Дрвени Пребројување На Стапчиња Бебе Деца Од Предучилишна Едукативни Играчки-P101

Достапно за нарачка
DEN 192.96
DEN 183.00
Достапност:

Montessori дрвени математика игра стапови играчка, погоден за деца над 3 години. Може да се користи како интелигенција математика manipulatives во montessori училиште, дома школување, или рано детство просветлување. Цели на наставата концептите на бои и броеви, око и рака координација, развој на дете интелигенција и практичен прирачник способност. 24 парчиња на дрвени број плочки, и 48 пребројување на стапчиња, со секоја боја 12 стапчиња. Броење на стапчиња боја : Црвена, сина, зелена и жолта. На цилиндрични бар со вода боја, мазна и сјајна, нетоксичен и безбеден за деца. Смешно да научат математика, изработка на апстрактни математички визуелизира и интересни. Убав подарок за дете. Тип : Интелигенција играчки Возраст : 8~20 Месеци, 3 Години+ Материјали : Дрво Дизајн Стил : Дигитални Карактеристики : Образовни Применливи пол : Унисекс Големина : 23*15cm/9.06"*5.91" Количина : 1 Set Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува(не мало пакет) : 1 Set x Рано Образование Просветлување Играчка

За производот

Карактеристики:
Образовни
Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
> 3 години
Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
Дрво
Број На Модел На:
P101
Предупредување:
Нема Јадење

Избор на клиент