18-SMD LED Внатрешни работи Вратата Учтивост се Подигне Нога Glovebox Светла за SEAT Alhambra Altea Кордоба Exeo Ibiza Леон Толедо

18-SMD LED Внатрешни работи Вратата Учтивост се Подигне Нога Glovebox Светла за SEAT Alhambra Altea Кордоба Exeo Ibiza Леон Толедо

Достапно за нарачка
DEN 444.48
Достапност:

Гаранција & се Враќа Секој објект е целосно тестирани пред пратката, ние никогаш нема да испрати погрешна ставки за да се избегне наплата или враќање превозот. Поддршка Ако имате било истрага или треба било каква помош, се чувствуваат слободни да не контактирате преку "Разговор во Живо" на онлајн messenger, или пишете ни на пораки кога "Разговор во Живо" не е достапен, ќе се одговори во рок од 24 часа (во работни денови). Покрај тоа, ве молиме имајте во предвид ако се врати превозот е предизвикана од погрешното купување, оригинални превозот цена и такса за ракување се неповратни.5 mm x Ширина 23.
Компатибилност Листа
Генерално, погоден за СЕДИШТЕ модели : ве Молиме да користите оваа Компатибилност Листа на повикување само. Ние го цениме вашиот искрен фидбек, ако нешто не оди добро, ве молиме контактирајте со нас за решение, наместо оценка ни негативни во брзање. Ако не сте целосно задоволни со купување на објектот за било која причина, можете да го вратите во рок од 30 дена по приемот. Генерално, тоа е да го замените оригиналниот сијалица со ОЕМ дел број 3 B0947415, 4 B094741, 4 B0947415, 4 B0947415 A, 4 B0947415 B, 8 D0947415. Се врати превозот цена и сите поврзани трошоци се платени од страна на вас, ќе се направи целосна реконструкција на оригиналниот цел износ. Па ако не сте сигурни за кој објект да се купи, се чувствуваат слободни да контакт. Ако пратката се враќа кон нас поради вашето одбивање да се плати за увозот даноци/давачки, ние ќе не испрати повторно купувањето објектот додека не се плати за сите врати и повторно да ја прати трошоци и наплата не може да се бара во овој случај. Ве молиме имајте во предвид при изборот на локација за подигнување како превозот метод, и вашиот превозот адреса е испорака Оддалечена Област од DHL, ние ќе ја испорача вашата купите предмети од ЕМС или други couriers наместо. 2000-2009 Alhambra 7 M 2007-2015 Altea 5 врати hatchback 2003-2009 Кордоба седан 2008-2013 Exeo / Exeo ST 2002-2008 Ibiza 6 L hatchback 2006-2012 Леон hatchback 2005-2009 Толедо 5 врати hatchback Компатибилен Забелешки : 1. Оваа сијалица може да се користи да се замени фабрички вградени внатрешни работи светлина, или од врата на врата светлина, или багажникот/boot светлина, или footwell светлина (во зависност од автомобил модел, ве молиме проверете ја вашата сијалица е ОЕМ дел број).Оваа LED сијалица може да се користи да се замени фабрички вградени внатрешни работи светлина, или од врата на врата светлина, или багажникот светло, или да се footwell светлина, или ракавица за замрзнување кутија светлина. Пред да се врати превозот, контактирајте со нас за враќање адреса. *** Карактеристики Дизајнирани за надградба на ОЕМ жолто светло светла бела LED светла Вграден оптоварување отпорници за да се избегне OBC грешка Ниска потрошувачка на енергија и висока лумен излез 18-СМД висока моќност ПРЕДВОДЕНА за максимална видливост Plug & Play, ОЕМ замена, нема дополнителни додатоци потребни
Пакет Содржина
1 Пар LED Светла
Производ Слика
***** 100% на нашата услуга во замена за вашите 100% задоволство ***** Превозот
Вашето купување предмети генерално се испраќаат надвор во рок од 2 работни дена по приемот на плаќање. Увоз Даночни Сите увозни даноци/давачки(ако има) треба да се плати од страна вас. ***** 100% на нашата услуга во замена за вашите 100% задоволство *****
.2 mm (ве Молиме споредете пред купувањето) 3. За вашата понатамошна референца, тука е и нашиот LED сијалица, големина : Должина 53. 12-месечна гаранција против производствени дефекти од вашиот приемот датум. Ако се врати ставки се примени нецелосни или оштетен, дополнителни трошоци ќе бидат одземени од наплата.

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
Име На Модел:
V05005
Објектот Тежина:
65g
Објектот Дијаметар:
000inch
Специјални Функции:
Внатрешни работи Светлина(врата светлина, footwell светлина, glovebox светлина, подигање на светлина)
Материјал Тип:
Поликарбонат (PC)
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Бренд Име:
tuningATP
SMD LED Количина:
18
SMD LED Тип:
3528
Работна температура:
-40 85 целзиусови Степени
димензија:
Должина 53.5 mm x Ширина 23.2 mm
Состојба:
Нови
Автомобил Создателот/Модели:
За Седиште
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Lumens:
126LM

Избор на клиент