STARKING Мода Брендирани 316l не ' Рѓосувачки Челик Љубовникот Види 5atm Водоотпорен Авто Датум Машки/Женски рачен часовник на Автоматско AM/L0194
Новак - 43 %

STARKING Мода Брендирани 316l не ' Рѓосувачки Челик Љубовникот Види 5atm Водоотпорен Авто Датум Машки/Женски рачен часовник на

Достапно за нарачка
DEN 10029.60
DEN 5717.00
Достапност:


STARKING Мода Брендирани 316l не ' Рѓосувачки Челик Љубовникот Види 5atm Водоотпорен Авто Датум Машки/Женски рачен часовник на Автоматско AM/L0194
Модел Бр. : AM/L0194
316 L не ' рѓосувачки челик случај
316 L не ' рѓосувачки челик рака
Автоматски механички movt
50 M отпорен на вода
Sapphire кристално стакло
12 Месеци Гаранција
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1. Како да d o постои вода во внатрешноста на watch?
Ако има само мала количина на водена пареа и внатре го гледа, водената пареа се автоматски ќе исчезне со текот на времето, или носење на часовникот за вас зглоб со главата надолу, Два часа подоцна, водената пареа се автоматски ќе исчезне. Ако постојат некои капки во внатрешноста на часовникот, треба да се поправи да се види за колку што е можно поскоро. 2. Посебна забелешка :
Целосно автоматски механички часовници, потпирајќи се на движење на раката и автоматско ликвидација, па мора да носат повеќе од 8 часа на ден за да се обезбеди навремена и точна. Дел од автоматско механички се види на синџир може, исто така, рачно на синџирот да се дополни енергијата, метод е под условите на копчиња не се повлече, 15 круг насока на стрелките на часовникот. Не е автоматски синџир на рачно и автоматски механички види, не може да се направи копија од прирачникот синџир на енергија. 3. Предупредување :
Види покажувач до 8 часот до 4 часот наредниот ден, цело време, немојте да се прилагоди календар, недела за брзо бирање копчиња и притиснете го месеци. Во спротивно, тоа ќе се појави феноменот на калибрација е неефикасно, и може да се направи брзо бирање копчиња инфаркт штета да им помогнам повторно, движење ќе биде оштетен. Механички часовници треба да подалеку од телевизија, компјутерите и други работи со магнетни полиња, така што нема да влијае на watch работа.
Испорака :
1. Пад На Превозот
Ние поддршка пад на превозот, ние може да ја испратите вашата нарачка до вашата клиентот, Pls оставете го вашиот клиентот адреса, кога ќе го поставите цел.
2. Време На Испорака
DHL/UPS/ФЕДЕКС : 4-15 Дена
Aliexpress Премиум Превозот : 15-20 дена
Aliexpress Стандард за Испорака : 24-44 дена
Кина Пост Воздух Mail : 15-60 дена
Љубезно ве молиме да Напомена : Бидејќи на царинската и временските услови или превозот сезони како божиќ за време на испорака за вас. Ве молиме љубезно ве молиме да бидете трпеливи да се почека малку повеќе време.
3.Custtom Должност Или Увоз Даночни
Листа цена погоре не е вклучена било кој данок, купувачи се одговорни за царина или увозен данок во својата земја.
Политика На Враќање
Ние ќе им даде целосна наплата доколку ставката што сте ја примиле е различна од опис. Враќање на средствата ќе бидат дадени по што доби назад објект квалитет парична казна. Ве молиме контактирајте со нас пред превозот секој предмети назад. Испраќачот трошоците за превозот не се врати, и врати превозот цена треба да се плати во вашата страна. Ви благодариме за вашиот разгледа нас.
Гаранција и Гаранција
1.12 месеци гаранција, купи со доверба
2.Сите предмети се сосема нови и донесе строга проверка на квалитетот
3.Ако у не се задоволни кога ќе го примени тоа и сакаат да се вратат, ве молиме вратете го во рок од 3 дена за замена или пари назад.
Важно
Руската клиент, ве молиме, напишете целото Име и презиме И Адреса На руската Федерација за увоз политика бара тоа.

За производот

Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календар
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Случај Дебелина:
12mm
Бренд Име:
STARKING
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Стил:
бизнис
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Бендот Должина:
23cm
Бендот Ширина:
19mm
Број На Модел На:
AM/L0194
Dial Дијаметар:
40mm
Случај Обликот:
Круг
Тип На Објект:
Рачни часовници
Состојба:
Нов со ознаки
Dial Екранот:
Аналогни
Пол:
љубителите'

Избор на клиент