Собрани HMF S550 F550 Надградба RTF Комплет со Опрема за Слетување & APM 2.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Gimbal F08618-N
Новак - 14 %

Собрани HMF S550 F550 Надградба RTF Комплет со Опрема за Слетување & APM 2.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Gimbal F08618-N

Достапно за нарачка
DEN 15996.00
DEN 13757.00
Достапност:

(BLM : Brush Less Мотор)
1.3 БЕК : 3А
1.52 верзија кога ќе сакате да ги користи и за Пренос на Податоци и OSD, треба да се користи Y-линија одвојување на интерфејс програма. И Клиентите треба да добиете план на "Чекање Подготовка",ве Молиме да не остави негативни повратни информации или да се тврди без контакт.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.4 инчи Производ на Теренот : 4.3 инчи Боја : Бела APM2.0 mm (Без Вратило) K V : 920kv 30 A Brushless ESC Брзина Контролер
1.6 Тежина : околу 25g.3, притисок-отпорни до 16 V, зголемена сигурност, намалена веројатност на Лошо Жиро здравје поради напон проблеми.1 V 3300 Mah 25 C 3 S литиум батерија 1 X IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полначот HMF S550 F550 Надградба Hexacopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување
HMF S550 F550 Надградба Hexacopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување за FPV
Внимание : само рамката за полнење
Карактеристики :
- Усвојува S800 нагоре навалите рака дизајн
- Пластични вбризгување moduling, обезбедува цврстина и полесна тежина
- Brushless gimbal компатибилен за FPV
Спецификации :
- Wheelbase : 528mm
- Тежина : 550g/720g(без/со gimbal)
- Моторни препорачуваме : 2212 KV980, 2216 KV880 KV900, 3108 KV720 KV900
- Проп препорачуваме : 8038 9047 1038 1045 1047
- Батерија ви препорачуваме : 3 S-4 S 2200m Ah-5200m Ah
Претходен : FCMODEL Брзо Ослободување на Авто-заклучување Пропелер Носителот Менгеме Г. Подобрување на OSD интерфејс кога се користи во комбинација со Пренос на Податоци, бидејќи на отпор на изолација, поефикасно да се избегне мешање на Пренос на Податоци.Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план.5 Тежина : 28 G APM е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности.023 MHz Приемник Фреквенција : L1 [1575.)
Ве молиме да земете во "Одложување Проблем на Логистички" во предвид пред да купите.
Aliexpress Одобрени ПраткатаКина Пост Обичен Мал Пакет Плус(во Продажба на Шпицот на Сезоната,Ние гарантираме за 60 дена за испорака на главната држави ; 80 дена да Бразил!) PS : цена на производот и превозот на надоместоците не го вклучуваат данокот на трошоци, плаќање на данок е е многу граѓанин е обврска, а тоа е купувачот одговорност, ако имате било каков проблем, ве молам да ме контактирате директно.52 Стара Верзија 1.Важен Informaiton на Клиенти :
Ве молиме да забележите дека од Февруари. Замени V2.0 употреба сад полу-LP2985-3.0 mm Висина : 24.5 - Тежина : 30g
- Количина : 1 Парче
Опис : C/код,1. GPS со Компас
GPS Карактеристики : - Вграден компас GPS модул - Главниот чип : 6 M - Со брзо сателитски пребарување брзина и висока прецизност - Компатибилен со APM сериски порт и I2 C порт - Вклучува круг пластични школка
- Пре-конфигуриран, Блесна со точните прилагодувања, и тестирани - Супер-Светли LED,Black Plane со Стандардот Мк стил монтажа дупки 45mm X 45mm - Кабелот вклучен - Со L5883 компас Кабел должина во 25 CM - Димензии : 53.
(Мојот одмор започнува од Февруари.0 mm 6 P SM06 B GPS интерфејс , изменета на DF13-4 P компас надворешни I2 C интерфејс, Место на DF13-5 P GPS интерфејс со надворешни интерфејси на компасот, полесно да конекции GPS со надворешни компас.5 Големина : 45mm (L) * 25mm (W) * 11mm (H).
пропелер 9443 Должина : 9.8 Ardu Pilot Мега APM 2. CCW Brushless Мотор
Надворешниот дијаметар : 28.1-во до Февруари.21 , услугата ќе одговори на пораки во текот на тоа време, па не се грижи.8 Multicopter Лет Контролорот 1 X GPS со Компас 1 X Radiolink AT9 2.10 до Февруари. 21-от е Кинески Пролетниот Фестивал Одмор , повеќето од фабрики и l ogistics компании се затворени, нарачки ќе се одложи испорачуван дека, доколку имате било какво барање со времето за испорака, ве молиме контактирајте ме пред да нарачате, однапред ви благодариме.

За производот

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
лет контролер
Бренд Име:
jmt
Компатибилен Летало Бренд:
GoPro
боја:
Според сликата
Радио Контрола Стил:
РК Модел
is_customized:
Yes

Избор на клиент