F24-10-ТИ(вклучуваат 1 предавател и 1 приемник)/10 канали 1 Брзо воочи големината и кран далечински управувач безжичните радио Uting далечинска контрола

F24-10-ТИ(вклучуваат 1 предавател и 1 приемник)/10 канали 1 Брзо воочи големината и кран далечински управувач безжичните радио

Достапно за нарачка
DEN 10560.00
Достапност:


Писмо од Кинеската фабрика
1. Гаранцијата е 12 месеци (Без Вештачки штета) 2. Фреквентен Опсег VHF : 310~331 MHZ или UHF : 425~446 MHZ 3. Поради транспорт ограничувања, батерија не е во пакетот, треба да се купи АА батерии себе да ues тоа 4. Ние сме фабриката од Кина, ве молиме не се грижи за квалитетот на нашите производи и нашите услуги. 5. Ако имате било какви прашања во врска со производите и логистика, можете да испраќате порака до нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро. 6. Ви благодарам за вашата доверба и соработка!

За производот

боја:
12V VHF, 12V UHF, од 18 до 440V VHF, од 18 до 440V UHF
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
F24-10-ТИ
Канал:
10
Безжична Комуникација:
RF
Бренд Име:
UTing
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
VHF
Примачот за напојување факултативна:
12V или 18~65V AC/DC или 65~440V AC/DC
Предавателот напојување:
Две АА батерии
Контролирање на далечина :
100
Температурата Опсег:
-40℃~+85℃
Заштита Ниво:
IP65
Tranmitter моќ:
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Материјал:
Стакло-Влакна PA
Примачот чувствителност:
-110DBM

Избор на клиент