Безконтактни М1 RFID Модул,може да се Прочита и wite ПРОЦЕСОРОТ Картичка,Слободни Антена,Без да Трепне ПАКЕТИ,Поддршка ISO14443A,ISO14443B

Безконтактни М1 RFID Модул,може да се Прочита и wite ПРОЦЕСОРОТ Картичка,Слободни Антена,Без да Трепне ПАКЕТИ,Поддршка ISO14443A,ISO14443B

Достапно за нарачка
DEN 1224.00
Достапност:


YW-202 безконтактни картичка Читај/пишувај модул е дизајниран на високо интегриран читач Идентичен за бесконтактни комуникација на 13.56 MHz на Philips.YW-202 интегрира МФ RC531 RF базна станица . Инженери не треба да се грижи како за контрола МФ RC531 RF базна станица. Само испрати команда за да модул над ЖИТО или UART. Целосно функционирање на Mifare Еден преку едноставна команда поставите Протокол за Комуникација : 1. UART : Baud Rate 19200bps. 2. ЖИТО : Макс го оценувате 400 Kbps. Автоматско барање картичка : Кога на картичката се стави во антена, pin-от "CARDIN" ќе биде ниска. Пакет : DIP32. Напојување : +4.5~+5.5 V. Прочитајте Картичка растојание од 5~10cm.(Зависи од антена) Можете да добиете C51 изворниот код пример со модул. Бесплатни трепне пакети
Модел Бр.
YW-202
Спецификација :
Прочитајте безконтактни паметни картички
Фреквенција
13.56 М HF
Протокол
ISO14443 A,ISO14443 B
Поддржани картички :
S50 на унодц/S70,ultralight SR512,ПРОЦЕСОРОТ
Типично време да читаат и пишуваат картички
Максимална ефективна растојание
до 5 9cm (за ISO картичка големина)
Напојување
DC 5 V
Комуникациски Интерфејс
UART(TTL) ЖИТО
baud rate
4800 - 115200 основни поени,19200default
Екранот
Ѕвончето алармот
Температурата на работа
-10 +60
Температура на чување
-25 + 80
Релативната влажност
до 90%
Димензии
20*40
Тежина
YW-202 RFID Модул Слика :
Слободен Антена Слика : (големина 50*50mm)
Трепне ПАКЕТИ Демо Слика :
PC Windows Демо Слика :
Други RFID Moulde list(Листа Можете да кликнете Модел за да ја Видите) :
Модел
Картичка Протокол
Vcc
Интерфејс
Големина
(mm)
Поддршка на СМАРТ Картичка
ISO14443 A
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
20*40
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ
ISO14443 A
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
60*60
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ
ISO14443 A
+3.3 V
ЖИТО,UART(TTL)
60*60
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ
ISO14443 A
ISO14443 B
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
20*40
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ,SR512
ISO14443 A
ISO14443 B
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
60*60
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ,SR512
ISO15693
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
20*40
ICode,Tag IT,, MB89 R118 B
ISO15693
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
60*60
ICode,Tag IT,, MB89 R118 B
ISO14443 A
ISO14443 B
ISO15693
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
20*40
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ,SR512, ICode,Tag IT,, MB89 R118 B
ISO14443 A
ISO14443 B
ISO15693
+5 V
ЖИТО,UART(TTL)
60*60
M1 S50,S70,ПРОЦЕСОРОТ,SR512, ICode,Tag IT,, MB89 R118 B
ISO14443 A
+3.3 V
ЖИТО,UART(TTL)
38*38
М1 s50 на унодц,S70,ПРОЦЕСОРОТ
ISO14443 A
+3.3 V
UART(TTL)
45*45
M1 S50,S70

За производот

Бренд Име:
YOWO RFID
Број На Модел На:
YW-202(CE)
Големина:
20*40
моќност:
5V
Фреквенција:
13.56 M
Протокол:
ISO14443A,ISO14443B
Интерфејс:
IC,UART(TTL)
ОЕМ:
Yes
Модел:
YW-202

Избор на клиент