2200G Голем Капацитет Замав Мелница 1800W/220V Електрични Брашно Мелница Машина во Прав

2200G Голем Капацитет Замав Мелница 1800W/220V Електрични Брашно Мелница Машина во Прав

Достапно за нарачка
DEN 8635.20
Достапност:


2200 G Голем Капацитет Замав Мелница 1800 W/220 V Електрични Брашно Мелница Машина во Прав
Прашања кои имаат потреба од внимание :
1.Со цел да личната безбедност на корисниците, моќта мора да биде поткрепена
2.Материјалот мора да биде сува,неповолни обработка на традиционалните Кинески лекови со влага и маснотии
3.парчиња на стоки не повеќе од две-третини од дробење магацин,Бидејќи стоката тежина, дробење комората не може да биде целосна или вишокот на
4.Општи кинеска медицина состојка дробење само за половина минута,тешко еден пресече еден минути ќе биде доволно,Дробење време shoulds не биде премногу долго,за да се спречи парична казна во прав да се држи во слотот (ви Препорачуваме краток период секое време,и го скрши неколку повеќе пати),Земете добар материјал за кратко време колку што е можно,и го скрши неколку повеќе пати.
6.Со цел да се заштити мотор,не може да се користи континуирано, за долго време,управувана подобро да не повеќе од осум минути,секој пат.Проред употреба може да се спречи hotbox,оштетување на моторот
7.Отворете го поклопецот, ве молиме да се исклучи напојувањето.
8.По долго време користење,јаглерод четка и ножот носат сериозни, треба да се промени.
9.Проверете прво, пред дробење, на завртката е фиксна и резен алат е олабави или не,на крајот на ротација, тоа е нормално.
10.не може да се исчисти дробење склад директно со вода
11.Производ на моторни припаѓа на моторни четка, подигање на искра,јаглерод четка триење чуден мирис,припаѓа на нормален феномен
12.не се достапни со Влага состојки материјал.
коментари на кинески корисникот :
Ве молиме бидете сигурни ,можете да ја користите машината ,уживаат во продавници

За производот

Тип:
милс
Мелници Тип:
Храна Мелници
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
XY-2200B
Материјал:
Мартензитни Нерѓосувачки Челик
Boby matrical:
Мартензитни Нерѓосувачки Челик
На база:
Железо
моќност:
1800W/220V
Брзина:
31000R/мин
Дробење Степен:
50-300mesh
Модел:
XY-2200B
работно време:
5 Минути
Временскиот интервал помеѓу:
8 минути
забелешка:
ве молиме исклучете го напојувањето со енергија пред да го отворите поклопецот
Времето На Префрлување:
Може да

Избор на клиент