800TVL видео надзор Камера Sony Effio-E 811+4151OSD Menu (мени) 3.6 мм Леќа 36LED IR Безбедносна Камера Надворешна Употреба.КИП-070IR-Y108C

800TVL видео надзор Камера Sony Effio-E 811+4151OSD Menu (мени) 3.6 мм Леќа 36LED IR Безбедносна Камера Надворешна Употреба.КИП-070IR-Y108C

Достапно за нарачка
DEN 1305.60
Достапност:


Модел Бр. КИП-070 IR-Y108 C Камера Тип Боја Водоотпорна IR Камера Слика Уред 1/3" Sony Super HAD CCD II (ICX810/1 AKA) DSP Уред Effio-E (811+4151) Ефективни Пиксели ПАЛ : 976(H) x 582(V)570 K, NTSC : 976(H) x 494(V)480 K Сигнал Системот PAL /NTSC Хоризонтална Резолуција 800 ТВ Линии Мин. Осветлување 0.01 ЛУКС/Ф1.2 Леќа Планината 3.6 Леќа, по желба : 6 MM Сензори Област 4.9 mm x 3.7 mm S/N ≥52 Db (AGC ИСКЛУЧЕН) OSD Мени за Поддршка Јазик 8 јазици (EN, FR, ДТ, ES, POR, CN, РУС,JP) Баланс на белата боја Push/User/Anticr/Manual/Pushlock/ATW Слика Прилагоди Огледало/Brightness/Contrast/Острина/ХУЕ/Добивка АТР Да Motion Detection Да Приватност Маска 8 маски Day & Night Боја / Б/W / Авто Намалување на Шумот 3 D-БР HLC Да AFD Да SYNC Внатрешни Shutter ПАЛ : 1/60(Sec.)~1/100,000(Sec.);NTSC : 1/50(Sec.)~1/100,000(Sec.) Инфраред Luminary 36pieces F5 IR-LED Инфрацрвена бранова Должина 850nm го Осветлуваат Оддалеченост Повеќе од 30 M Водоотпорен Критериум IP66 I/O Конектор за Напојување : DC Моќност Џек , Видео Излез : BNC Видео Излез Ниво 1.0 Vp-p (75 Ohms, композитни) Обезбедени Напон DC12 V Напон Потрошувачка на Енергија IR На : 280m A max., IR Исклучување : Помалку од 130m A Димензии Со Заградата : 228 MM(L)x97 MM(W)x84 MM(H) Тежина 0.65 Kg

За производот

Хоризонтална Резолуција:
800TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
is_customized:
Yes
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
QNTSQ
IR Растојание(м):
30мм
Напојување(V):
DV12V
Сензор:
ccd
Димензии (L x W x D)(mm):
228MM(L)x97MM(W)x84MM(H)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Агол На Гледање (Степен):
90°
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Сензор Бренд:
SONY
Поддржани Оперативни Системи:
Windows XP
Тип:
Аналогна Камера
Леќа (mm):
3.6 mm
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 Лукс / Ф1.2 , Б/W
Висока Дефиниција:
480P(SD)
Стил:
Куршум Камера
Број На Модел На:
КИП-070IR-Y108C

Избор на клиент