5D DIY Дијамант Сликарство Животински Свет Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Слатки Животни Везана Дома Декоративни BJ788
Новак - 32 %

5D DIY Дијамант Сликарство Животински Свет Кристал Дијамант Сликарство Крстот Бод Слатки Животни Везана Дома Декоративни BJ788

Достапно за нарачка
DEN 518.40
DEN 352.00
Достапност:

Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Треба да ја знаете големината на дијамант сликарство.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1.
И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,
Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.
[DIY Дијамант сликарство Комплет]
1.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Треба да знаете каква форма на дијамант сликарство продавачот кои се продаваат .
Бод Везови Везана Алатка Пинцети Игла Слика Сликарство Комплет Крстот Бод Дијамант Кристал Поставен Плоштадот Пинцети Слободни shippin
g
Совети
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот 's продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1.
Цена : во прилог на горенаведените точки, можете исто така ќе треба да го знаете ова : за да се привлечат купувачи за купување на стока, Некои бизнисмени постави многу ниска цена, и исто така, бидејќи на меѓународен товарен е скапо, па тие избираат намалување на квалитетот на производот да се постигне добивка. Што треба да знаете за боја на платно, бидејќи со цел да се спаси трошоци, некои бизнисмени намерно се наслика боја на платно печатење во црна и бела што е лошо за вашата работа. Доволно смола дијаманти. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3.
[Совети]
1. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. не квалитет проблем). Референца пред операцијата чекори. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.

За производот

Големина:
30x25cm, 40x30cm, 50x40cm, 60x45cm, 65x50cm, 80x60cm
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Бренд Име:
ZOOYA

Избор на клиент