Оригиналниот SAESHIN Јужна Кореја Стоматолошки Силна 204+102 Микро Моторни Handpiece Toiletry Колекции
Новак - 5 %

Оригиналниот SAESHIN Јужна Кореја Стоматолошки Силна 204+102 Микро Моторни Handpiece Toiletry Колекции

Достапно за нарачка
DEN 6715.68
DEN 6380.00
Достапност:

Опис
Карактеристики :
100% оригинални гаранција
ФДУ,CE сертифицирани
Микро моторни 204+102(handpiece)
Сосема нов и направени во Кореја
Под големина компактен дизајн
0~35,000 вртежи во минута, помалку-вибрации стандард јаглерод моторни четка
Не фаза брзина систем
Десно/Лево turing способност
On/Off прекинувач
Како и основниот модел меѓу СИЛНА серија, топлина и вибрации е минимизиран, дури и
за долго време се користи благодарение на стабилна коло дизајн.
Шест monthes Загарантирана
Bur големина : 2.35 mm
Вртежен момент : 280 gf.cm
Моќност : 65 W
Напојување напон : 220 V/50 Hz±10%
110 V/60 Hz±10%
Пакет содржи :
1 High Speed 35000 вртежи во минута Handpiece
1 Подножјето На Возилото Се Префрлите
1 Кутијата за Контрола Главната машина 100v/240v
2 Јаглерод Четка
1 Клуч
1 Работата Упатство на англиски јазик
1 Бесплатен Приклучок Адаптер Ако е потребно
Широко се користи на стоматолошка лабораторија, полиран, жад резба, Ноктите Грижа, студент експерименти, електронски собранието производители итн.

За производот

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
како-168
Бренд Име:
DEASIN
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
2kg
НЕТО-WT.:
2000g

Избор на клиент