OPHIR 30g Тело Боја Лице Виножито Мастило Шминка Пигмент Multicolor Серија Тело Тетоважа Уметност за ноќта на Вештерките _RT009

OPHIR 30g Тело Боја Лице Виножито Мастило Шминка Пигмент Multicolor Серија Тело Тетоважа Уметност за ноќта на Вештерките _RT009

Достапно за нарачка
DEN 431.52
Достапност:

OPHIR 30g Тело Боја Лице Виножито Мастило Шминка Пигмент Multicolor Серија Телото Уметност Тетоважа за ноќта на Вештерките Опис : Ова Тело боја е многу популарна во целиот свет. Тоа е погоден за роденден,телото сликарство шоу, невестата шминка, обоените цртање наставата, писта емисии, спортски сликарство, сликарство фестивали, рекламирање подароци, креативни DIY, и др. Карактеристики : Неонски бои може да се флуоресцентни & неонски под флуоресцентна светлина или на УВ светлина.(Ве молиме да забележите тоа не е блескав во темнината.) Бисер бои може да се бисерна и сјајна под сончева светлина или во фаза на светлина. Редовни бои се исто така прекрасни бои. Спецификации : Нето тежина : 30g/поставите Големина на : 5.5*6.7*1.3 cm Пакет се Вклучени : 1x 50g Виножито Лице Телото Боја(ве Молиме, изберете соодветна бои ви се допаѓа) ГЛАСАЧКО место : Потврдува САД ASTM-D4236 и Европската CE-EN76/768/ЕЕЗ на советот проверки. Безбедно и нетоксичен. Како да го користите : Ова е вода-базирани боја. Одберете ја соодветната професионална пенкало, дамка, со малку вода, да се помират пигмент во соодветна концентрација, а потоа боја на лице и тело. Како да се исчисти : телото бојата може да биде избриша со влажна хартија или бања сапун или гел.

За производот

Тип:
Привремена Тетоважа
Број На Модел На:
RT009
Големина:
1 PIECE
Бренд Име:
OPHIR
Име:
Телото Боја Лице Виножито Пигмент

Избор на клиент