Пневматски switch JM-05 Позиција 2 3 Селективен Начин Knob Тип Механички Залисток
Новак - 5 %

Пневматски switch JM-05 Позиција 2 3 Селективен Начин Knob Тип Механички Залисток

Достапно за нарачка
DEN 480.00
DEN 456.00
Достапност:


Спецификации :
Име на производ Механички Залисток Модел JM-05 Ресетирање Тип Стандарден Тип Копчето Тип Селективен Knob Течност Воздух Позиција и Начинот Број 2 Позиција 3 Начин Порта Големина G 1/4"
Оперативен Притисок 0~0.8 MPa
Температурата На Работа Опсег
0~60 Степен Вкупната Големина 11 x 4,6 х 2.5 цм / 4.3" x 1.8" x 1"(L*W*H) Боја Сребрена на Ѕвонење, Црна Материјал Алуминиум, Пластика Нето Тежина 190g Пакет 1 x Механички Залисток
Опис : механички залисток нормално контролира промената на насоката од страна на надворешна механичка сила. Двете-позиција и три порта механички залисток се користи за контрола на јачина на производството во пневматски систем.

За производот

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
4V210-08

Избор на клиент