DIN Rail Монтажа 10 Позиција Енергија Дистрибуција на Осигурувачот Модул Одбор, За AC230V.

DIN Rail Монтажа 10 Позиција Енергија Дистрибуција на Осигурувачот Модул Одбор, За AC230V.

Достапно за нарачка
DEN 1824.00
Достапност:


DIN Rail Монтажа Енергија Дистрибуција на Осигурувачот Модул Одбор.
Спецификација :
Работа напон : 180~250 Vac, вкупно тековна оценка 40 Amp.
PCB Димензии : 150mm x 72.5 mm x 29mm (W x L x H).
Модул Димензии : 153mm x 87mm x 53mm (W x L x H).
Текст терминали : теренот - 7.62 мм/0.3", тековната 30 A за по позиција, жица големина 26~10 AWG, соголување должина од 8мм, Мерка М3 дупчиња завртка.
P1 излезни терминали : теренот - 5.08 mm/0.2", максимална струја 10 A за по позиција, жица големина 26~12 AWG, соголување должина 7mm, Метрички М2.5 дупчиња завртка.
P2-1 да P2-10 излезни терминали : теренот - 7.5 mm/0.295", максимална струја 10 A за по позиција, жица големина 26~12 AWG, соголување должина 7mm, Метрички М2.5 дупчиња завртка.
Осигурач за носителите (D x L) 6 x 30мм или 1/4" x 1 1/4" цевка осигурач, фабрички инсталиран осигурувачи 6 x 30мм F10 Amp. со осигурач не успеваат индикација функција.
Тајван DINKLE огноотпорни најлон материјал DIN железнички планината превозникот (не Кина низок квалитет на превозникот), можат да поддржуваат ширина 35mm / 32-милиметри / 15mm железнички, и превозникот може да се преземат, освен за панел монтажа употреба.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MD-D1126BT-1

Избор на клиент