10Pairs x MC4 Конектор, машки и женски, MC4 Соларен Панел Конектор 30A 1000V за PV кабел 2.5/4/6mm соларен панел поврзете
Новак - 20 %

10Pairs x MC4 Конектор, машки и женски, MC4 Соларен Панел Конектор 30A 1000V за PV кабел 2.5/4/6mm соларен панел поврзете

Достапно за нарачка
DEN 479.52
DEN 384.00
Достапност:


10 Pairs x MC4 Конектор, машки и женски, MC4 Соларен Панел Конектор, MC4 Соларни Кабел Конектор TUV Одобрени
Точка бр : MC4 Оценет напон : 1000 V Номинална импулс напон : 1000 V Номинална струја : 24 A - 14 AWG (2.5 mm⊃2;), 30 A - 12 И 10 AWG (4mm⊃2; & 6mm ⊃2;) Тест напон : 6 k V (50 Hz) Заштита одделение : IP67 Изолација материјал : PC/PA Контакт материјал : Бакар, сребро-обложено Оперативни температура : -40°C ~ +90°C Безбедност класа : II, Пламен класа : UL94-V0 Контакт отпор : ≤5mΩ Вметнување / Повлекување сила : ≤50 N / ≥50 N Погоден за кабли : 10, 12, 14 AWG (2.5mm2/4mm2/6mm⊃2;) систем на Заклучување : Snap-in

За производот

Бренд Име:
AITM
Број На Модел На:
MC4

Избор на клиент