75x95mm 220 v 15 w силикони riscaldatore letto един 3m лепило топлина грејач 3d stampante греење на елемент
Новак - 5 %

75x95mm 220 v 15 w силикони riscaldatore letto един 3m лепило топлина грејач 3d stampante греење на елемент

Достапно за нарачка
DEN 1247.52
DEN 1185.00
Достапност:

75*95 MM 15 W 220 V 3m лепило Основна спецификација : demension : 75*95 mm напон : 220 V Моќ : 15 W Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. Технички параметар : Температура опсег : -40~250°C Моќ грешка : ±8% Моќ густина : 0.1-1.2 w/cm2 Механички притисок : 100.0 kg/cm2 Изолација отпор : ≥50 MΩ Електрични сила : 1500v/5s Примена : 1. Преносот на топлината машина греење плоча 2. печено првенство (плоча) машина за греење филмот 3. Масло тапан 4 грејач. Топлина запечатување машина за греење филм 5. Медицинска опрема топлинска изолација 6. Хемиски цевковод греење 7. Големи опрема за греење 8. Phlx опрема за обработка 9. Разни механички инструменти топлинска изолација 10. Медицинска опрема, како што се крв анализатори, респираторен терапии и хидротерапија 11. Antifreeze за воени инсталации, авиони, инструментација и хидраулична опрема 12. Батеријата греење 13. Угостителските услуги 14. Фабриката ангажирање и на локални собранието? Било која апликација бара мека форма или дизајн 15. Аналитички инструменти 16. Aerospace 17. Antifreeze опрема ◇ петрохемиската индустрија : гас пренос цевководи, цевководи, вентили и друга опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ хемиската индустрија : пренос цевководи, обработка контејнери, реакторите, топла топи опрема, електрични или одржување на константна температура ◇ пиво индустрија : централа котли опрема за тешки масло гасоводот да се одржува постојана температура ◇ прехранбената индустрија : храна цевковод технологија барања за одржување на температурата, механички опрема, како што се зимскиот мраз заштита ◇ Автомобилската индустрија : Издавање робот, авто тело и шофершајбната соединение Автоматско лепак-изработка на опрема за Електрични или одржување на константна температура ◇ машински факултет : транспорт на контејнери, вакум комората, хидраулични или пневматски пумпи, премерување и превоз на опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ Експериментални истражувања : примерок гас анализа на гасоводот, индустриски издувен гас анализа на гасоводот топлина или да чувате термостат ◇ нуклеарна централа : оџакот на издувен гас анализа (ауспух примерок примерокот цевка со електрична топлина или се задржи постојана) ◇ заштита на животната средина на проектите : за третман на вода, чистење на системот (подземни цевковод со топлина или да се одржува постојана температура) ◇ префрлани платформа : масло цевководи, вентили и друга опрема со топлина или да се одржува постојана температура ◇ Други : боја опрема, восок опрема, греење или одржување на термостат како да се цел

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
75x95mm
Тип:
Моќ Алатка Делови
Линија должина :
50-100cm
Боја На Линија :
случаен

Избор на клиент