KWD-808I Мулти-Цел Здравје Уред Пулсот на акупунктурата третман Масажа инструмент 85V-265V

KWD-808I Мулти-Цел Здравје Уред Пулсот на акупунктурата третман Масажа инструмент 85V-265V

Достапно за нарачка
DEN 4271.52
Достапност:


Опис :
На KWD-808 I Акупунктура Stimulator е професионално ниво акупунктура апарати наменети за откривање на акупунктура поени, масажа (ДЕСЕТ), и за примена на акупунктурата (електро-игла терапија) и magneto-терапија.
На KW080 I карактеристики вграден тајмер и може излез 5 различни видови на бранови, секој означени со симбол кој се пали кога се избрани. Сепак, уникатни карактеристики специфични за само овој модел вклучува 2 детекција приклучоци, 6 излези, и дизајн наменети главно за Масажа соби, клиники и болници.
На Acu Машина, исто така познат како Yingdi Бренд Мулти-Цел Здравје Уред KWD-808, е широко се користи од страна на лиценцирани лекари на акупунктура, масажа терапевти, chiropractors и лекари. Овој уред е опремен со звук и LED индикатор бранови отчитување, тајмер прекинувач, моќ voltmeter и уверение за безбедност на приклучоци.
Карактеристики :
1.6 Независни Излезни Канали
2.5 Бранови : Континуирано, Средна, Густа-ги Растера, Бранување и на Дишењето
3.Електро акупунктура стимулација со жица алигатори
4,Електро акупунктура терапија со electrode закрпи
5,Acupoint и меридијанска притвор со рачни локатор
6,Лесно да се прилагодување на фреквенција и интензитет контроли
7.Висок квалитет на електрични компоненти
Спецификација :
Влезен напон : 85 V-265 V AC
Излезна моќност : 5 W
Напон стабилност : ± 1%
Оптоварување стабилност : ± 1%
Тежина : 2 Kg
Вклучуваат :
1 x KWD-808 I Мулти-Цел Здравје Уред
6 x излез доведе
2 x самолепливи Закрпи
1 x Откривање на Сонда
1 x адаптер
2 x копчето излез доведе
1 x оперативен прирачник

За производот

Употреба:
Дома, DIY
is_customized:
No
Број На Модел На:
Yu
Тип:
Други

Избор на клиент