Montessori Sensorial Материјали Кула Семејство Поставени Дрвени Градежни Блокови Играчка Дете #HC6U# Пад на превозот
Новак - 25 %

Montessori Sensorial Материјали Кула Семејство Поставени Дрвени Градежни Блокови Играчка Дете HC6U Пад на превозот

Достапно за нарачка
DEN 910.08
DEN 683.00
Достапност:

Event Name : Пинк Кула Наставни Помагала : 10 розова коцки со намалување на должината целта на образование : Директна цел : Преку визуелна идентификација на големината на објектот. Индиректни цели : Да се развие децата заинтересирани опсервација и концентрација. Да се развие мускулите движење. За подобрување на рака-око координација. Карактеристики : Материјал : Дрво Бои : Розова Блокови Големина : 0.7 CM(0.27 инчи) 1.4 CM(0.44 инчи) 2.1 CM(0.81 инчи) 2.8 CM(1.08 инчи) од 3,5 СМ(1.35 инчи) 4.2 CM(1.62 инчи) 4.9 CM(1.89 инчи) 5.6 CM(2.16 инчи) 6.3 CM(2.43 инчи) 7.0 CM(2.70 инчи) Нема Мало Пакети Количина : 1 Set Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува : 10 x Блокови
'

За производот

Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
ЕВА
Возраст Опсег:
> 3 години
Број На Модел На:
Математика Играчки
Пол:
Унисекс
Предупредување:
Нема Јадење
Карактеристики:
Магнетни,Образовни

Избор на клиент