AC напон 220V Tri-прикажете области Микро Интелигентни Thermostatic Switch -9~99 целзиусови степени Степени Дигитален Термостат на Температура Контролер

AC напон 220V Tri-прикажете области Микро Интелигентни Thermostatic Switch -9~99 целзиусови степени Степени Дигитален Термостат

Достапно за нарачка
DEN 1030.08
Достапност:


Излезна Моќност : Макс 2000 W излез
со три екранот области LCD displayer : екранот Поставете max целзиусови степени, моменталната температура и мин е
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Три LCD дисплеј области, AC напон 220 V Микро Интелигентни Thermostatic Switch -9~99 целзиусови степени Степени Дигитален Термостат на Температура Контролер
Параметри :
Температурата мерен опсег : -9c ~ 99 c Температура мерење на точност : 0.1 c Контрола на точноста : 0.1 c Влезен напон : 220 V AC Мерни влезови : NTC (10 K) водоотпорен сензор Излезен напон : 220 V AC Излезна Моќност : макс излез 2000 W Погоден за влекачи стакленички seedling-подигање, размножување,Аквариум,Миленичиња Куќа, и дома за греење др. Една ексклузивна карактеристика : уникатен интелигентни температура опсег на системот за контрола, температурата може да се контролира помеѓу треба температура опсег, не е веќе ниту една точка, интелигентна контрола на температурата нови области за да се милениче еден од најпознатите соодветна температура опсег! Ексклузивна карактеристика на две : Стоп за температура, започнете температура, моменталната температура три прикаже истиот пат, осигурете се дека ги користите правилно, во реално-време контрола Во случај на ненадејна моќ прекинување, доаѓа со мемориска функција, функционира автоматски кога моќта да се обнови. На пример : температура помеѓу 28 C -32 C. Заеднички термостат не само што може да ги контролирате температурата на точка. Овој паметен термостат може да се направи за да се постигне температура спектар на системи за контрола. Генерално, само не обичен термостат за контрола на температурата во одредена точка позиција, која е само еден температурата поставување, значи дека се директни последици на вашиот греење опрема се чува во на и надвор не се префрлате помеѓу фреквенција се движи помеѓу 1 степен е многу висока, непријатности може да се замисли, неколку светла исклучување во првите неколку домашно милениче нема да се исполнат, вториот како висок вклучувања од контрола на греење опрема е голема штета, намален животен век. Новиот smart термостат за контрола на температурата спектар на уникатни карактеристики, тоа може да ви помогне да ги реши овие проблеми, на пример, може да се искачи на резервоар за температура е поставен на меѓу 28 C -32 C за температура (температура врз основа на личната слобода треба да поставите ), на овој начин, рептили резервоар во во 32 C ќе се отсече греење опрема, ќе се отвори на 28 C греење опрема, има формирано ефективна температура спектар контрола, во голема мера продолжување на животот на греење опрема, повеќе важно е, исто така, им овозможи на домашни миленици се добие оптимална температура опсег, наместо обичните термостат може да биде само една точка на чести контрола.
Пакет содржи : 1 x Дигитален термостат (Рамни и Приклучок)

За производот

боја:
Бела
Големина:
XS
Тип:
Риба
моќност:
200 W
Приклучок Тип:
НИ Приклучокот,ЕУ Приклучокот,велика БРИТАНИЈА Приклучок
Напон:
220V
Број На Модел На:
Thermostatic Префрлате
Температурата Опсег:
-10-50
Тип:
Риба
Име:
Дигитален Термостат
Температурата Опсег:
-9-99 Целзиусови Степени Степени
Теорија:
Температурата Контролер Се Префрлите
Употреба:
Миленичиња Куќа/Стакленички/Лабораториски/Аквариум итн
Температурата На Мерен Опсег:
-9c ~ 99 c
Температура, мерење на прецизноста:
0.1 C
Влезен Напон:
220V AC
Мерни влезови:
NTC (10K) водоотпорен сензор
Излезниот Напон:
220V AC

Избор на клиент