Производителот 85~264VAC текст АД-55B 55W единствен излез со ПРОЗОРЦИ функција led напојување

Производителот 85~264VAC текст АД-55B 55W единствен излез со ПРОЗОРЦИ функција led напојување

Достапно за нарачка
DEN 759.84
Достапност:


Производителот 85~264 VAC текст АД-55 B 55 W единствен излез со ПРОЗОРЦИ функција led напојување
Универзални AC влез / Целосен опсег
Заштита : Краток спој / Преоптоварување / Над напон
Батеријата е слаба заштита
Ладење страна на слободен воздух конвекција
100% полно оптоварување горат-во тест
Фиксна префрлува на фреквенција со 45 KHz
2 години гаранција
СПЕЦИФИКАЦИЈА
АД-55 A
АД-55 B
МОДЕЛ
ИЗЛЕЗ
CH1
CH2
CH1
CH2
Излез број
13.8 V
13.4 V
27.6 V(24 V)
26.5 V(24 V)
DC напон
3.5 Еден
0.23 На
1.8 А
0.16 На
Номинална Струја
0~4А -

0~2 A

Сегашниот Опсег
51.38 W
53.92 W
Номинална Моќност
100m Vp-p

100m Vp-p

Бран & Бучава
CH1 : 12~14.5 V
CH1 : 24~29 V
Регулација На Оптоварување
800ms,50ms/230 VAC 1600ms,50ms/115 VAC на полно оптоварување
Подесување, Се Зголеми Време
80ms/230 VAC 16ms/115 VAC на полно оптоварување
На ТЕКСТ
Напон Спектар
88~264 VAC 47~63 Hz; 124~370 VDC
AC Струја
1.6 A/115 VAC 1А/230 VAC
Ефикасност
71%
74%
Inrush Тековната
Ладно започнете 20 A/115 VAC 40 A/230 VAC
Струја На Истекување
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
105~150% номинална излезна моќност
Заштита тип : AC Полнење на Владата : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранет ПРОЗОРЦИ на Владата : Заштитени од страна на внатрешниот осигурач
Во Текот Напон
CH1 : 15.87~V 18.63
CH1 : 31.74~V 37.26
Заштита тип : Hiccup режим,се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Батеријата Е Слаба
9.5~11 V
20~22 V
Животна СРЕДИНА
Работа Темп.
-10~+60 (се Однесува на "Derating Крива")
Работна Влажност
20~90%RH не-кондензирање
Складирање Темп., Влажност
-20~+85,10~95%RH
Вибрации
10~500 Hz,2 G10min./1cycle,60ми.секој по X, Y,Z оските
БЕЗБЕДНОСТ &EMC
Стандарди За Безбедност
UL60950-1, TUV EN60950-1 одобрени
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P,I/P-FG,O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC /25 /70%RH
EMC Емисија
Согласност да се EN55022(CISPR22) Класа B, EN61000-3-2,-3
EMC Имунитет
Согласност да се EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11,EN55024,лесна индустрија ниво, критериумите На
ДРУГИ
Димензија
159*97*38mm(L*W*H)
Тежина
0.47 Kg
Пакување
40pcs/Kg 19.80
ЗАБЕЛЕШКА
1. Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25 на собна температура.
2. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.1 uf & 47uf паралелно capacitor.
3. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.
4. Снабдувањето со електрична енергија се смета за компонента која ќе биде инсталиран во конечен опрема. Конечниот опрема мора да се ре-потврди дека се уште ги исполнува EMC директиви.
.

За производот

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
51 - 100W
is_customized:
Yes
Бренд Име:
LEYU
Излезна Струја:
1.8 А
Излезниот Напон:
24v
Фрекфенција:
47~63Hz
Број На Модел На:
АД-55B
Влезен Напон:
85~264VAC
сертификација:
CE, RoHS CCC ISO9001
DC Напон:
24v
Ефикасност:
74%
Фреквентен Опсег:
47~63Hz
Примена:
LED Осветлување
димензија:
159*97*38mm(L*W*H)
Име:
55W со ПРОЗОРЦИ функцијата уреди за непрекинато напојување
Излезниот Напон:
24V DC
Излез Тип На:
Единствен излез
Заштита:
Краток спој / Преоптоварување / Над напон

Избор на клиент