Универзална 3D Печатач Екструдер за Полнење за Makerbot MK8 Делта Kossel prusa Hbot ultimaker 1.75 mm Висок Квалитет на КОМПЈУТЕР Пластика
Новак - 10 %

Универзална 3D Печатач Екструдер за Полнење за Makerbot MK8 Делта Kossel prusa Hbot ultimaker 1.75 mm Висок Квалитет на КОМПЈУТЕР

Достапно за нарачка
DEN 474.72
DEN 427.00
Достапност:


Опис на производот :
На екструдер усвојува компактен начин без пролет, па тоа е стабилна дека нема да влијае на промена на пролетта. Тоа е лесно да се соберат со едноставна структура и уредни изглед.
Екструдерите се инјектирање моделирани со увезени PC пластични материјали. Мат површина третман го прави тоа со добра текстура. Оптимизиран дизајн со автоматски хранење.
Во споредба со ABS за вбризгување на пластични делови, PC делови свои предности кои
1. нема деформација при долгорочна употреба
2. голема површина квалитет на КОМПЈУТЕР материјал го прави хранат процесот повеќе непречено
3. хранењето стабилни, и
4. подобро се носат здрав.
Примена :
Се однесува на 1.75 MM филамент, Брз Спојка Фитинзи на PC4-M5, 4*2 Тефлон цевка за довод. На екструдер поддржува и двете кратки и долги хранење. Корисниците може да го користат врз основа на сопствените потреби за слободни комбинација.
Применливи модели : XYZ, I3, Делта (Kossel), Hbot и Ultimaker, итн.
Сопствени бои се на располагање, ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
Превозот листа
PC екструдер* 1 сет
PC4-M5 Притисни * 2pc
Појавување на завртки * 1set
604 UU водич тркала * 1pc
Answer : ___________________________ Note : моторни одредување на завртки и се вози опрема НЕ се вклучени во превозот на листата.

За производот

Бренд Име:
REPRAP
Тип На Објект:
J-раководител
Број На Модел На:
Универзална

Избор на клиент