LC Моќ Филтер 2A 25V Текст Обратна Поларитетот Заштита за FPV Видео
Новак - 6 %

LC Моќ Филтер 2A 25V Текст Обратна Поларитетот Заштита за FPV Видео

Достапно за нарачка
DEN 148.80
DEN 140.00
Достапност:


. LC Моќ Филтер 2 A 25 V Текст Обратна Поларитетот Заштита за FPV Видео .
Decription : - Овој компактен, лесен за напојување филтер им помага на чистење на валкани DC струја која често предизвикува линии во безжични видео слики. Филтерот е LC тип што користи голема вредност inductor и capacitor компоненти. - Филтер ги намалува DC-DC switcher снабдување бран и им помага на чистење на бучна енергија од заедничката батеријата. На пример, ако вашиот робот или R/C модел е 12 V моторни батеријата, исто така, овластувања на видео камерата и A/V предавателот, тогаш оваа LC филтер може да помогне да се намали видео "шум" кој може да се појави кога моторот работи. - База исклучите "L-C Моќ Филтер 2.0 На" овој филтер ќе се Исчисти и валкани напојување. Ова е компактен и ефикасен LC филтер наменета за чистење на бучна DC напојување. Совршен за чувствителни FPV - и РК-компоненти во една батерија setup. Филтерот има својства да се намали ефекти на мешање зрачеше преку воздух и бучава спроведена преку моќ жици. Една од предностите на овој филтер е дека и негативни и позитивни води се филтрира (заеднички режим). -Погодни за поставување до 25 V и максимална 2 A оптоварување. Проблемите често се случуваат на чувствителни FPV видео системи кога се долго моќ, води (7cm+) се користат, ограничен простор за жици, неправилно филтрирани предаватели, бучава од брзина контролорот или префрлете го режимот DC-DC напон конвертор, или најчесто се дели батерија се користи за да се намали телесната тежина. Мешање може да резултира во видео линии, плоскости, случаен drop-outs, и намалена пренос опсег. Ниско-pass LC-филтер ќе ви помогнат слабеењето повеќето од висока фреквенција напојување шум и интерференција. Пакување вклучува : - 1 x RTF LC Филтер (одборот боја по случаен избор)

За производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Бренд Име:
FCMODEL
РК Делови и Accs:
опрема за слетување
Алатка Материјали:
Сечење
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
A
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
Технички параметри:
Вредност 6
Материјал:
A

Избор на клиент