За BMW E38 728 730 735 740 750 Главата Светилка Ангел Eyes1998 до 2002 година SN

За BMW E38 728 730 735 740 750 Главата Светилка Ангел Eyes1998 до 2002 година SN

Достапно за нарачка
DEN 17280.00
Достапност:


Производ Dscription :
1. Стил : LED Глава Светилки.
2. Боја : Црна Домување.
3. Состојба : Нова(само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење).
4. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка. 2 ПАРЧИЊА/картон).
5. Надградите вашиот возило со racing изглед.
6. Restyled појавата со повисоки перформанси осветлување излез.
7. Директна замена.
8. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува).
Забелешки :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете.
Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил.
Тоа е лесно да се инсталира. Тоа е игра и приклучокот.
2. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрак ; И таму не е сијалица во својата ниска зрак , или затоа што производителот ги остава дека опции за купувачи. Тоа е да се каже, можете да изберете да се инсталира со Халоген сијалица или HID Xenon сијалица за малиот зрак.
3. Малиот Зрак Сијалица Тип : H1 Модел; Висок Зрак Сијалица Тип : H1 Модел.
Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. 2 ПАРЧИЊА/картон
4. За малиот Зрак и Висока Зрачна се проектор леќа светла.
5. Овие главата светилки се дизајнирани за Левата рака диск. И тоа е, исто така, OK (ок) за Десната рака диск.
Тие ги имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Единствената разлика е во светлината на моделот.
Ако на купувачот се исклучиво на светлината моделот ве молиме мислам дека над тоа.
6. Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили.
Тоа е игра и приклучокот. Сепак, некои од автомобили се чувствителни препорачуваме купувачот
За да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот.
7. Led диодите ќе остане кул состојба и подолг живот спам со НИТУ боја исчезнува.
8. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани.
И тоа може да се обезбеди многу повеќе спаси возна состојба.
Предност :
1. Домување е донесен УВ третман
2. Површината стврднување третман
3. Внатрешната за домување анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашите детали превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име
1. Примачот Име И Презиме :
2. Телефон за контакт Бр. :
3. Превозот адреса :
4. Post code/ поштенски код :
Откако ќе го поставите цел.
На овој начин, ние можеме да испратите објекти од рок од 24 часа, што е можно, и можете да ги добиете безбедно во најкусо време.

За производот

Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
за BMW
Автомобил Производител:
BMW
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
ABS
Напон:
12V
Автомобил модел:
За E38 728 730 735 740 750 1998-2002 година
Година:
1998-2002 година
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Дијаметар:
40inch
Објектот Тежина:
9.5kg

Избор на клиент