Турбополнач обнова на делови турбо core TD02 49173-02410 28231-27000 турбо chra за Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi (2000-) D4EA 83kw
Новак - 24 %

Турбополнач обнова на делови турбо core TD02 49173-02410 28231-27000 турбо chra за Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi (2000-) D4EA 83kw

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:


Турбополнач обнова на делови турбо core TD02 49173-02410 28231-27000 турбо chra за Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi (2000-) D4 EA 83kw
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 49173-02412 / 49173-02410 / 49173-02401, 4917302412 / 4917302410 / 4917302401, 49173 02412 / 49173 02410 / 49173 02401, 28231-27000 / 2823127000 28231 27000
Овој модел е О-прстен тип !!!
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
TD025
Frequence Опсег:
TD02 49173-02401
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2000-
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
TD02 49173-02412
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.8kg
клучни зборови:
TD02 49173-02410
Модел:
со О-Прстен Модел
Дел БР. 1:
49173-02412
Дел БР. 2:
49173-02410
Дел БР. 3:
49173-02401
Дел Број 4:
28231-27000

Избор на клиент