етничките розова сина, црна големиот кинески peony флорални цвет пастирски памук, лен ткаенини за tablecloth завеси рачно производство tela ткиво
Новак - 14 %

етничките розова сина, црна големиот кинески peony флорални цвет пастирски памук, лен ткаенини за tablecloth завеси рачно производство

Достапно за нарачка
DEN 552.00
DEN 475.00
Достапност:


-22.36 /метар -17.89 /метар -19.35 /метар -11.01 /метар -20.21 /метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 1-5 cm отстапување постои. Намалување : најмногу 5% за памучна ткаенина. Боја можеби малку различни, поради moniter,особено на некои крпа на крем или беж боја изгледа како бела! Ние само го продаде ТКАЕНИНИ,ние donn не го продаде beddings. Повеќето наредби брод во 3 работни дена по уплатата. За некои наредби на повеќе од некои тежина ние ќе го промени бесплатна испорака на EMS или Aramex без дополнителни превозот надомест и ние ќе ве известиме преку порака пред превозот. Да се ХОНГКОНГ,МАКАО,ТАЈВАН клиенти : За повеќе од 2 метри(вклучувајќи го и)наредби,вашата цел ќе биде бесплатен превозот од SFEXPRESS,ве молиме да ни кажете за да ја прилагодите товарни пред исплата. ВАЖНО : во некои земји,ако вашиот парцела е повеќе од 2 килограми, ние треба да се намали на ткаенина,во спротивно ќе биде само 1 парче! Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за купувачи. КАКО ќе се НАМАЛИ : На пациентот ќе биде предаден во 1 парче,освен пре-сече buddles. Важно : во Врска со ширина : имаме ткаенини од ширината 140cm,145cm,160cm,итн. Повеќето од нашите twill ткаенини ширина 160cm кога ќе го купите повеќе од 1 meterr, ширина никогаш нема да се промени, само должина промени. како ќе се намали : 1 метар =должина 100*ширина 1pc, 1.5 метри=должина 150*ширина 1pc, 2 метри=должина 200*ширина 1 компјутер
Содржина : 70% памук и 30% лен (не-organnic )
Ширина : 140cm
Дебелина : нормален
Намалување : ОКОЛУ 5%
Погоден за ОБЛЕКА,рачно производство,tablecloth,завеси,занаети,quilting,крпеница,итн.
Фотографиите се направени во природната сончева светлина,Поради разликите во камери и компјутер
екрани,боја не може да биде точно represended
Нега : Светлина, боја ТКАЕНИНИ, генерално, не исчезнат, темни бои неколку пати пред таму ќе
се лебди боја миење, не влијае на користењето.
Се препорачува миење на ладна вода,кул iron на потребни.ПЕГЛА НА РЕВЕРСОТ НА ТКАЕНИНА.
Ткаенини од 1/2 метар
Ве молиме одберете ја вашата големина предност,можете да купите повеќе од големината покажа со прилагодување
количината опција.
ЗА ПОВЕЌЕ ОД 1/2 МЕТАР ЌЕ СЕ НАМАЛИ ВО КОНТИНУИРАНА ДОЛЖИНА
Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за
купувачот.

За производот

боја:
црна, светло сина, розова
Големина:
100x140cm, 150x140cm, 200x140cm, 250x140cm
Бренд Име:
Љубов Daisies
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
Лен / Памук
Функција:
Дише
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
140cm
Стил:
Обична
Тип:
печатење на текстил
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
боја:
црна,светло сина,розова за избор на
Печатење:
peony
Големина:
ве молиме изберете боја и големина

Избор на клиент