TF035 28200-4A200 49135-04020 49135-04021 автомобил турбо делови chra турбо core за Hyundai Starex 2.5 TDi
Новак - 24 %

TF035 28200-4A200 49135-04020 49135-04021 автомобил турбо делови chra турбо core за Hyundai Starex 2.5 TDi

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:


TF035 28200-4 A200 49135-04020 49135-04021 автомобил турбо делови chra турбо core за Hyundai Starex 2.5 TDi
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 49135-04020 49135-04021 4913504020 4913504021, 282004 A200 28200-4 A200
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
TF035
Frequence Опсег:
49135-04021
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
До 2015
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
28200-4A200
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Турбо Дел Број 1:
49135-04020
Турбо Дел Број 2:
49135-04021
ОЕМ Дел Број 1:
28200-4A200
Гаранција :
1 година
Состојба :
100% Сосема Нов
клучен збор:
turbolader
Автомобил Направи:
за Hyundai Starex 2.5 TDi

Избор на клиент