Smart Home Таванот Светилка Светлината LED Сијалица Далечински Управувач Вклучите Безжична Ѕид Pannel Предавателот Копче за Влез Излез Мини RF Приемник
Новак - 21 %

Smart Home Таванот Светилка Светлината LED Сијалица Далечински Управувач Вклучите Безжична Ѕид Pannel Предавателот Копче за Влез

Достапно за нарачка
DEN 1056.00
DEN 834.00
Достапност:


Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ. Нејзината големина е мини. Ретко AC Приемник одбор може да биде како мали. Иако е мала, сепак неговата ефикасност е добра од поголем заеднички кондензатори Приемник одбор. Таа користи филм капа е многу побезбедно отколку заеднички кондензатори. Филм капа е за разлика од заеднички кондензатори, по надворешното напојување со струја е исклучен полнење енергија ќе останат за долго време , ако ќе го допрат, ќе добијат електричен шок, филм капа нема да го има овој вид проблем. Иако филмот капа стане неважечка .тоа ќе не доведе до електричен шок, и не ќе ја загрозуваат личната безбедност.
1. Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V)
2.Максимална Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А )
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Еден, Вклучи / исклучи, Latched прилагоди слободно од лемење со различни точка .
A : Еден-Нема врска е Еден.
Б : за да се ПрефрлатеПоврзете се "Т& Mid Dot "е Смениш.
C : Latched- Поврзете се "L& Mid Dot" е Latched.
ЕденПритиснете на Предавателот копчето , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување; примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете на предавателот копчето Б, реле е ИСКЛУЧЕНО.
Метод На Учење
Текст AC220 V за Примачот .Имајќи притиснете го копчето за учење копчето, LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето, додека LED индикатор престане да блиц брзо ,тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор флеш брзо се додека не флеш бавно за 2 пати. тоа значи кодот се расчисти успешно.
Тука е 1 buc цена , 1 / 2 /3 Копчето е иста цена ,
како Копче Број сиромашните ,ве молиме оставете ни масажа под цел
86 Панел Ѕид Далечински Предавателот 1/2/3 Копчето Факултативна
Тоа е panel 86 ѕид предавател кој може да се залепи на било каде. Тоа е учење код предавателот EV1527 IC Чип. Тоа може да се научи во поголемиот дел од учење код приемник, може да работат со било каков вид на учење код приемник во нашата продавница. Така што неволја донесе од страна на рутирање е да се избегнуваат успешно.
Работен Напон : DC12 V 27 A Батеријата
Работна Фреквенција : 315 MHZ во парк (433 може да се прилагоди во големи во рефус)
IC Чип : EV1527
На далечина : 10-180m (Долги)
работат на струјата : 20-25ma
Боја : Шампањ
Голема Копчето ѕид Предавателот е вашиот најдобар избор за дома или на Јавни Места далечински контролен систем.

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
YurKuong
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
10-100m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Избор на клиент