Superbat Нов Автомобил Прозорец Стакло Монтирање DAB Дигитална е Радио за Автомобил Антенски Антена Fakra Женски Џек Блек Конектор Права

Superbat Нов Автомобил Прозорец Стакло Монтирање DAB Дигитална е Радио за Автомобил Антенски Антена Fakra Женски Џек Блек

Достапно за нарачка
DEN 589.44
Достапност:


2016 Нов Автомобил Прозорец Стакло Монтирање DAB Дигитална е Радио за Автомобил Антенски Антена Fakra Женски Џек Блек Конектор Права
Карактеристики на производот :
Овој производ користи висок коефициент на спроводливост, низок отпор на FPC печатени антена како антена за прием, така што има силен сигнал примање функција, добро directivity. Овој производ може да избере да ја залепите на предната страна на возилото и на ветробранското стакло на горниот лев и десен страни, така што на стабилноста на добиле сигнал.
Електрични Специјалност :
1. Работен Напон : DC 10.5 V~16 V
2. Работат на струјата : 30m A~60m A
3. Номинална напон : DC 12 V
4. Номинална Струја : 40m A~50m A
5. Работна Фреквенција : 170 MHz·240 MHz (Band III) 1452 MHz~1492 MHz (L-Band)
6. Излез Стекнат : 15d B±3d B (Бенд 3) 12d B±3 Db (L-Band)
7. Излезна отпорност : 75Ω
8. V. S. W. Р : ≤3.0 : 1
9. NS : ≤2d B
10. Работна Температура : -30 C~+80 C
11. Температура на чување : -40 C~+90 C
12. Кабел спецификација : 1.5 ДС, 5 M
13. Конектор : Fakra Женски Права (Друг полнач,ве молиме контактирајте ме)
Бендот III Стекнат :
L-Band Се Здобијат Со :
mpedance :

За производот

Број На Модел На:
DB1-2416-F03ASJ-300
Бренд Име:
Superbat
конектор:
Fakra Женски Права
Должина на кабел:
3M
Работен напон:
DC 10.5 V~16V
Работат на струјата:
30mA~60mA
Номинална Напон:
DC 12V
Номинална Струја:
40mA~50mA
Излезна Отпорност:
75Ω
Излез Стекнат:
15dB±3dB (Бенд 3) 12dB±3
Фреквенција:
170MHz-240MHz (Band III) 1452MHz~1492MHz (L-Band)
VSWR:
≤3.0

Избор на клиент