1 Твин Турбо Кертриџ CHRA Core CT12A 17208-46010 17208 46010 1720846010 За ТОЈОТА Soarer Супра Lexus 220D 1JZ-GTE 1JZGTE 2.5 L
Новак - 10 %

1 Твин Турбо Кертриџ CHRA Core CT12A 17208-46010 17208 46010 1720846010 За ТОЈОТА Soarer Супра Lexus 220D 1JZ-GTE 1JZGTE 2.5

Достапно за нарачка
DEN 6863.52
DEN 6177.00
Достапност:

Време на испорака
Откако стоката се испраќа,Објект Следење на Број ќе се обезбедува. Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни.
Предмети ќе бидат испратени Веднаш по плаќањето Зачувам Потврди;ако не може да биде претставено на време,ние ќе ви ги даде e-mail за да ја објасниме ситуацијата. Ние само го продаде добар квалитет на производи, и никогаш нема да се продаде лош квалитет, евтини, не по-продажба заштита производи, бидејќи таквите производи набавка ќе се трошат време и пари.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.ние ќе песна секој ден премногу. UPS-от,DHL,FEDEX и TNT express превозот е обично се 3-5 работни дена зависи од земјата доставени до.Предмети мора да бидат нови,во неговата оригинална состојба.

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Поставување на Возило:
ПРЕД
Објектот Висина:
7inch
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Тежина:
2.3kg
Модел Година:
1996-
Автомобил Производител:
Тојота
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Објектот Должина:
8inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Frequence Опсег:
.
Име На Модел:
CT12A 17208-46010 За TOYOTA, Lexus Soarer Супра 1JZ-GTE 2.5 L
Објектот Ширина:
8inch
Турбо Модел :
еден од Твин Турбо Кертриџ CHRA Core CT12 CT12A CT12A-1 Турбополнач
Дел Бр.:
17201-46010 17208-46010 17201 46010 17208 46010
ОЕМ Бр.:
1720146010 1720846010
Апликацијата возило:
За ТОЈОТА Soarer Супра Chaser Cresta Verossa Mark II Lexus 220D 2.5 L
Примена на моторот:
1JZ-GTE 1JZ GTE 1JZGTE 2.5 L еден од Twin Turbo
Ладење:
Вода за ладење + масло за подмачкување Turbo
Место на Потекло:
Кина (Копно)
парче:
еден дел од Twin Turbo

Избор на клиент