Автоматско Етикета Соголување Машина Нови Ширина 5-130mm Етикета Фармацевт X-130
Новак - 5 %

Автоматско Етикета Соголување Машина Нови Ширина 5-130mm Етикета Фармацевт X-130

Достапно за нарачка
DEN 8136.00
DEN 7729.00
Достапност:


Автоматско Етикета Соголување Машина Нови Ширина 5-130mm Етикета Фармацевт X-130
Спецификации :
Имаме 3 видови за оваа машина, но овој линк е само за X-130. Ако ви треба и другите два вида на, ве молиме слободно да ме контактирате. Ви благодариме!
Карактеристики :
* Ниска стапка на неуспех, лесен за употреба, мали модели лесно да се стави. * Електронски систем за контрола, автоматски пилинг, етикета формирање, не можат да си дозволат брчки. * Едноставна операција, машина повеќе од луѓето ги користат. * Автоматско броење 0-999999, за да се олесни производството на автоматски управување. * Етикета тип : самолепливи етикети, бар-код, безбедност, ласерски, пакување, етикети. * Применливи индустрии : електроника преработувачката индустрија, хемиска индустрија, индустријата за преработка на храна.
Инструкции :
1. Завиткани етикетата на виси boardas сликата покажува и фиксна со позиционирање плоча
2. Вметнување на водич плоча и вметнете ја етикетата помеѓу етикета испорака одбор и на блискиот стап,покажуваат У форма,а потоа се приспособат на водич одбор според етикета ширина
3. висат на етикети во ролна хартија уред,отворете го горниот дел на уредот и да се стави етикета во 3 стапчиња на ролна parper уред
4. Часовникот го блокирам лост,притиснете го блокирам лост botton до слушне клокнат arlaming
5. Отворете моќ botton кој зад вистинската насока
6. Кога машината во соголување етикети,pls се добие етикети од дното нагоре
Внимание :
Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, или некои други работи
сакате да знаете, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ви благодариме!
Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директно ќе испорака до вашата адреса ( од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако е така, кога пратката стигнала, купувачот само треба да се обрне сопствени даночни или должност такса. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.

За производот

Бренд Име:
YunlinLi
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
X-130

Избор на клиент