DC1040CT-201000-E Температура Контролер HONEYWELL За Режач го замени Siemens RWF40 или KS40 Серија

DC1040CT-201000-E Температура Контролер HONEYWELL За Режач го замени Siemens RWF40 или KS40 Серија

Достапно за нарачка
DEN 6192.00
Достапност:


DC1040 CT-201000-E Температура Контролер HONEYWELL За Режач го замени Siemens RWF40 или KS40 Серија
Honeywell DC10.Серија пропорционална контрола инструмент е врз основа на микропроцесори дизајн, има предности на висока ефикасност и сигурен.
Контролорот има четири големини : 48*48 (DC1010), 48*96 (DC1020), 72*72 (DC1030), 96*72 (DC1040)
Може целосно да го замени Siemens RWF40 или KS40 Серија на сите функции.
На серија на контролорот е за контрола на температура, влага, притисок и проток на идеален избор.
Specifi за ратификација :
· Лесно конфигурација : поинаква конфигурација може да биде удобен за да поставите параметри.
· Голем број на пресметката.
· ПИД контрола или да се префрлиш.
· Ладно/топла како контрола.
· Моторни позиција контрола.
· Напредно автоматско пресметување на регулативата.
· Специфични оптимизација на ПИД систем за контрола.
· Fixed-point програмирање :
2-8 факултативна позиција.
Може да се комбинираат, и 6 во извршувањето на десет контрола на програмата.
· Да ја прошири функционалноста :
Три различни видови на аларм за излез.
17 видови на музика, за да изберете од.
Различно време може да се постави различни излез.
· Комуникација функција :
RS232 / RS485 е задолжително.
Највисок комуникација го оценувате до 38400 основни поени.
Превозот начини :
DHL/UPS/Федекс/EMS итн.
Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.
Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.
Гаранција :
Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
Политика на враќање :
Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Брзо Да се Купи Ltd ќе направи наплата за учество во рок од 24 часа по добивањето на тоа. Ова се враќа политика не влијае врз вашите законски права.
Брзо Да се Купи Ltd нема да преземе никаква одговорност доколку клиенти се обезбеди ред на превозот информациите кои како што се адреса, код или телефонски број итн.
Ве молиме имајте во предвид :
Pls провери и потврди на дел НЕ. и вашата апликација пред место поредок, можеме да го прифатиме враќање или рефундирање во рок од 14 дена за квалитет причина само, ви благодарам.
Профил На Компанијата :
Контакт со нас на :
Брзо Да Се Купи Ограничен
1207, Меѓународната Е-Трговија Индустриски Парк на Fu Tian, Shangmeilin, Futian округ, Шенжен, 518049, CN
Лице за контакт : Благодатта
Телефон : +86 755 82546545-814 Мобилен : +86 - 13751052730
Trade Manager : cn1001786203 (fasttobuy-Daisy ) Skype : fasttobuyshirley

За производот

Број На Модел На:
DC1040CT-201000-E
Тип На Мотор:
Температурата Контролер

Избор на клиент