Печатени чиста памучна ткаенина, цртан филм шема, кит, печатење, влага абсорбента, шие за врвот, панталони, фустан, костим, занает со двор

Печатени чиста памучна ткаенина, цртан филм шема, кит, печатење, влага абсорбента, шие за врвот, панталони, фустан, костим, занает

Достапно за нарачка
DEN 383.52
Достапност:


Совет 5 - Избегнувајте силно сонце.
Совет 2 - Користење на неутрален детергент наместо обичен сапун, не енергично, бришење или користете четка косата, исплакнете ги чисти за да се избегне точки или лузни.
****Доколку сакате да добиете понуда за превозот на повеќе предмети или треба повеќе на овој производ, ве молиме контактирајте со нас.
*Ве молиме да се потсети дека вистинската боја може да изгледаат различно од слики, бидејќи камерата, светлина и го следат. Ние ќе го пополни барањето за изгубените на нашите сопствени.
- НАПЛАТА -
*Се враќа, НЕ се прифаќаат за намалување ткаенини, се ОЧЕКУВА за лош квалитет, или погрешна предмети кои ќе бидат целосно враќање на средствата. Јас навистина сакам оваа ткаенина, бидејќи цртан филм китови се многу симпатична. Ако сакате посебни должина на, ве молиме слободно контактирајте со нас.
Вашата цел ќе биде предаден in1-3 работен ден од Кина пост воздух mail по вашата исплата е расчисти.
**Дозволете ми да ви одговори whitin 24 часа ( понеделникFirday).Иако тврдат дека се продолжи, ние ќе ја исти објекти за вас, или за враќање на полниот износ на нарачка до вас.
Материјал : 100% памук
Боја : како на слики
Ширина : 136cm
Тежина : 270g/m
Соодветност : врвот, панталони, фустан, костим, занает
Се протега на ветер :
√не-еластичен
малку еластичен
прилично широк
еластичен
Тежина на ветер :
тенка
Мало
тенка
√умерена
дебели
Дебелина, индекс :
чиста
прилично чиста
мало чиста
√нема чиста
Мекост на ветер :
sculptural
Малку
sculptural
√умерена
мека
Сезона соодветноста :
√пролет
√лето
есен
зима
Оваа чиста памучна ткаенина отпечатоци две бои на цртан филм китови модел кој се прскање. Ако сакате другите mail услуги, ве молиме контактирајте ме и mail полнење треба да бидат покриени од страна на вашата страна.

За производот

Техника:
Ткаени
Функција:
Влага-Абсорбента
Материјал:
100% Памук
Стил:
Обична
Шема:
Печатени
Тип На Производ:
Органски Материјал
Тип:
Ткаенини
is_customized:
yes

Избор на клиент