неделен дигитални програмабилни време се префрлите TP-8B16 Din железнички microcomputer Тајмер Контролер

неделен дигитални програмабилни време се префрлите TP-8B16 Din железнички microcomputer Тајмер Контролер

Достапно за нарачка
DEN 360.00
Достапност:


Ние сме производител на Microcomputer контрола switch JF-15 B / TP-8 B16 Din Железнички
microcomputer Време се Префрлите
Нарачка Информации : Можеме да понудиме JF-15 B / TP-8 B16 12 VDC, 24 VDC, 36 VDC, 48 VDC,
110 VAC, 220 VAC , ако не се направи какви било информации, ќе ви испрати 12 VDC.
Спецификација :
Одложување опсег
Неделни или дневни циклус работат според за да го поставите постапки. -1min.~168hours
Оперативен Напон
AC220 V 50 Hz
Температурата на работа
-20 C-60 C
Димензии
86 * 36 * 65mm
Префрлување капацитет
16 A resistive
Дигитални програмабилни
8 групи на копчињата / ден
батеријата
Батерија
Потрошувачка на енергија
Времето грешка
Монтажа
Din железнички mountin
Функција &Апликација
Овој производ може автоматски да го вклучите и исклучите снабдувањето со електрична енергија на различни видови на електрична опрема,
според клиент е фиксен време. Тоа е широко се користат во програмабилни контрола на електричен шпорет, бустер, светилка, вода
грејач, sprayer, bottler, preheater, земјоделски објекти и радиодифузија опрема итн.
Поставување Метод
Го прилагодите Часовникот : Притиснете го копчето "часовник", во меѓувреме, притиснете го копчето "час", "минута" и
"ден", односно да се прилагоди час, минута и ден да се усогласат со тековната часовник.

За производот

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Временско Реле
Број На Модел На:
TP-8B16

Избор на клиент